Dąbrowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uprawiali konopie indyjskie w wynajmowanych pomieszczeniach po byłych kopalniach w Dąbrowie Górniczej i Wojkowicach.

Detektywi z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, po zebraniu informacji o działających na terenie Zagłębia uprawach konopi indyjskich, przeszukali wynajmowane pomieszczenia na terenie zamkniętych kopalni w Dąbrowie Górniczej i w Wojkowicach.

Stróże prawa odkryli tam zautomatyzowane, wyposażone w sprzęt służący do uprawy roślin oraz ich monitorowana, plantacje konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli ok. 100 krzaków, z których można wytworzyć ponad 2,5 kg suszu marihuany, wartego na czarnym rynku prawie 75 tys. zł.

Śledczy zabezpieczyli przyrządy i środki wykorzystywane przy uprawie konopi. Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił na przedstawienie 50 i 33-latkowi zarzutów uruchomienia nielegalnych plantacji oraz wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Podejrzanych czeka proces karny i wyrok. Za działalność w narkobiznesie grozi im 8 lat więzienia.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Brawo , kolejny rodzynek ! Tereny pogórnicze terenami niechcianymi ale hodować zioło !!!! :))) Zagłębie przodujecie w wnewsach ! Zioło w byłej nkopalni ? OMG :)))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here