Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu, zatrzymany przez patrol drogówki w Jaworznie. Okazało się, że mężczyzna był objęty kwarantanną i bezwzględnie powinien przebywać w domu. Teraz odpowie za oba przewinienia.

Podczas rutynowej kontroli patrol drogówki zatrzymał przy ul. Jana Pawła II w Jaworznie do kontroli osobowego fiata. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Szybko okazało się, że 67-letni mieszkaniec Katowic objęty był też kwarantanną domową, której warunków nie przestrzegał.

Noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do lat 2 i więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów. W sprawie naruszenia przepisów kwarantanny i kierowania „na podwójnym gazie”, skierowany zostanie przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

Warto przypomnieć, że za złamanie kwarantanny grozi kara 30 000 zł. Zgodnie z zapowiedziami, rząd wprowadził narzędzia, które umożliwiają kontrolę, czy dany człowiek przebywa rzeczywiście w domu pod adresem, który zadeklarował.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here