W związku z katastrofą budowlaną, do której doszło 4 grudnia w Szczyrku, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zaapelował o to, by 6 grudnia na znak żałoby nie organizować hucznych imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa oraz godnie uczcić pamięć tragicznie zmarłych.

W środę (4 grudnia) po godzinie 18 doszło do wybuchu gazu w jednym z domów w Szczyrku. Zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci. Aby uczcić ich pamięć, wojewoda śląski wezwał do zaniechania hucznych wydarzeń oraz opuszczenia flag państwowych.

– W związku z katastrofą budowlaną, do jakiej doszło 4 grudnia br. w Szczyrku, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek apeluje, aby na znak żałoby w dniu 6 grudnia 2019 roku nie organizować hucznych imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa śląskiego oraz godnie uczcić pamięć tragicznie zmarłych. Wszystkim organom administracji rządowej działającym w Śląskiem wojewoda Wieczorek poleca opuścić jutro flagi państwowe do połowy masztu – apeluje Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Warto zaznaczyć, że 6 grudnia, czyli mikołajki, to czas wielu imprez dla dzieci, podczas których św. Mikołaj przynosi im prezenty. Wiele zagłębiowskich miast poinformowało, że zaplanowane wydarzenia mikołajkowe odbędą się, jednak zostaną poprzedzone minutą ciszy.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here