Żałoba narodowa po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego potrwa od północy z czwartku na piątek do godziny 19:00 w sobotę.

W czwartek, 7 lutego zmarł Jan Olszewski, były premier, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL oraz doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Miał 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992.

Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego potrwa od północy z czwartku na piątek do godziny 19:00 w sobotę. Dwa dni – w piątek i sobotę – trwały będą uroczystości pogrzebowe byłego premiera, ważnej postaci opozycji demokratycznej z czasów PRL, powstańca warszawskiego.

Uroczystości będą miały charakter państwowy, z pełnym ceremoniałem. – Odszedł w ostatnich dniach wielki Polak, wielki patriota, były premier Jan Olszewski, dlatego uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy. Organizatorem pogrzebu będzie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, jako że wśród wielu aktywności społecznych i politycznych, Jan Olszewski był też prezesem Rady Ministrów – mówi Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 16 lutego. Msza żałobna w archikatedrze św. Jana Chrzciciela o godz. 11:00. Jan Olszewski spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Sosnowiec oddaje hołd Janowi Olszewskiemu

Hołd politykowi będą mogli oddać także mieszkańcy Sosnowca. We wtorek, 14 lutego o godz. 10.00 w budynku Urzędu Miasta przy Al. Zwycięstwa (hol na parterze przy wejściu głównym) zostanie wystawiona księga kondolencyjna dedykowana zmarłemu Janowi Olszewskiemu.

– Wszyscy, którzy chcą w ten sposób pożegnać Jana Olszewskiego będą mogli się do niej wpisać – przekazują przedstawiciele biura prasowego sosnowieckiego magistratu.

W czasie trwania żałoby narodowej odwołanych zostaje większość imprez masowych i widowiska rozrywkowe (koncerty, mecze).

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here