W ciągu najbliższych godzin nad regionem pojawią się kolejne silne opady śniegu i mocniejsze porywy wiatru, możliwe także zamiecie. Policja ostrzega kierowców i apeluje o ostrożność.

W ostatnich godzinach doszło do załamania pogody na terenie naszego województwa. Temperatura spadła, na drogach pojawił się śnieg i pośniegowe błoto. Prognozy na najbliższe dni wskazują, że czekają nas kolejne silne opady śniegu, zamiecie i porywisty wiatr. Zmienne warunki drogowe niestety dają mocno o sobie znać kierowcom.

Dlatego też policja apeluje o ostrożność. Zwłaszcza młodzi kierowcy, którzy w ostatnim sezonie letnim zdobyli prawo jazdy, mogą nie doceniać zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie wiąże się z prowadzeniem pojazdów w warunkach zimowych, na oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni.

– Jeżeli jest taka możliwość pierwsze kilometry w tak trudnych warunkach postarajmy się pokonać pod okiem doświadczonego kierowcy, który będzie służył nam radą. Zwłaszcza uważajmy na zjazdach z dróg szybkiego ruchu, mostach i wiaduktach – tam ryzyko poślizgu znacznie wzrasta. W takich sytuacjach pomóc nam może opanowanie i ostrożność za kierownicą oraz unikanie gwałtownych reakcji. Również nie bez znaczenia, jest czas przeznaczony na dotarcie do celu, gdyż zbyt mała jego ilość sprzyja niejednokrotnie podejmowaniu zachowań ryzykownych – ostrzegają policjanci.

W Sosnowcu na drogi wyjechało 7 pługopiaskarek i 4 ciągniki.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Ostrożność to nie jazda 10km/h i hamowanie przed każdym zakrętem tylko dostosowanie prędkości do całego ruchu, hamowanie silnikiem i zdrowy rozsądek. Jak ktoś nie czuje się dobrze w takiej jeździe to lepiej niech zostawi auto na parkingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here