Policjanci z Jaworzna poszukują osoby odpowiedzialnej za zakopanie żywcem psa. Wyczerpane zwierzę trafiło do lecznicy, niestety jego stan był na tyle poważny, że zdecydowano o jego uśpieniu.

Psa zakopanego do połowy w ziemi, przykrytego workiem foliowym, ręcznikiem i plastikowym kubłem znaleźli przechodnie, którzy usłyszeli pisk. Do zdarzenia doszło w miniony piątek, w godzinach wieczorowych, na terenie zielonym przy skrzyżowaniu ul. Podwale z ul. 11 Listopada.

Zakopali psa żywcem - fot. KMP w Jaworznie
Zakopali psa żywcem – fot. KMP w Jaworznie

Informacje otrzymał dyżurny, który od razu wysłał na miejsce patrol. Policjanci wykonali dokumentację procesową, ustalili świadków i zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia. W tym samym czasie funkcjonariusze Straży Miejskiej przetransportowali odkopanego psa do weterynarza pojazdem specjalnie do tego celu przystosowanym.

Zwierze było w stanie agonalnym i bardzo cierpiało, weterynarz podjął decyzję o jego uśpieniu. Tych bestialskich działań dopuścił się nieznany sprawca. Jaworzniccy śledczy prowadzą postępowanie z art. 35 ust.1 pkt 2 Ustawy o ochronie zwierząt.

Zakopali psa żywcem - fot. Straż Miejska w Jaworznie
Zakopali psa żywcem – fot. Straż Miejska w Jaworznie

Osoby posiadające informacje na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 112 lub 32 618 32 00, a także z wydziałem kryminalnym 32 618 32 30.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here