W Zawierciu powstanie publiczna szkoła muzyczna. Prezydent tego miasta powołał doradcę, który będzie odpowiedzialny za jej utworzenie.

Zawiercie to kolejne miasto na mapie Zagłębia Dąbrowskiego, w którym powstanie publiczna szkoła muzyczna. – Nasze miasto ma bardzo wiele utalentowanych muzycznie dzieci i młodzież. To potencjał, którego nie można zmarnować – uważa prezydent Witold Grim.

Jak podkreśla włodarz Zawiercia, dla większości z nich, przeszkodą w edukacji muzycznej jest odległość do szkół w Katowicach, Dąbrowie Górniczej czy Częstochowie. Teraz ma się to zmienić, a rozwiązaniem ma być utworzenie publicznej szkoły muzycznej w Zawierciu. – Rozwój naszych młodych mieszkańców jest dla mnie bardzo ważny. To jest nasz potencjał i to świadczy m.in. o sile miasta. Chciałbym, aby był to rozwój jak najbardziej wszechstronny i najpełniejszy – powiedział prezydent Grim.

Przypomnijmy, że w Zawierciu funkcjonuje Niepubliczna Szkoła Muzyczna im. Leona Dimant. Miasto chce jednak postawić na publiczną placówkę. W tym celu prezydent Witold Grim powołał nowego doradcę ds. utworzenia Publicznej Szkoły Muzycznej w Zawierciu. Zadanie to zostało powierzone Halinie Stępień.

Halina Stępień jest założycielką Śląskiego Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej w Zawierciu. Jest także założycielką i prowadzącą dziecięcy zespół wokalny „Pszczółki”. Przez wiele lat organizowała audycje muzyczne dla przedszkolaków, a także warsztaty muzyczne dla dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych. Wielu jej wychowanków zdobyło muzyczne nagrody w konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Halina Stępień przyczyniła się także do otwarcia wspomnianej już Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Zawierciu.

Przed nowym doradcą prezydenta Grima trudne zadanie. Halina Stępień będzie koordynować całość prac związanych z utworzeniem nowej placówki.

Czy po utworzeniu szkoły Halina Stępień zostanie jej dyrektorem? – Po uzyskaniu stosownych zgód, pozwoleń i przejściu całej procedury związanej z utworzeniem szkoły, dyrektor zostanie wyłoniony w konkursie – wyjaśnia prezydent Zawiercia. – Mamy nadzieję, że nasze starania przyniosą oczekiwany efekt i w naszym mieście powstanie długo wyczekiwana pierwsza publiczna szkoła muzyczna – dodaje.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here