Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 w Sosnowcu otrzymał nowy samochód. Pojazd pomoże pacjentom szpitala, którzy potrzebują dializowania.

Komfortowy, klimatyzowany i spełniający wymogi związane z przewozem ludzi – taki jest najnowszy pojazd Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu będący darem Fundacji Tauron. Od 3 października samochód będzie służył osobom dializowanym.

To dar dla całego Zagłębia, z którego docierają na dializę nasi pacjenci. Taki gest wsparcia to znaczące ułatwienie dla chorych, którzy bezpiecznie i niezawodnie dojadą do szpitala, który udziela im niezbędnej pomocy. Dotychczas korzystaliśmy z dwóch busów wyprodukowanych w 2015 roku. Każdy z nich ma już ponad 200 tysięcy przejechanych kilometrów i wymaga poważnych i kosztownych napraw – mówi dr Alicja Cegłowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 ma nowy bus dla pacjentów – fot. mat. pras.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 ma nowy bus dla pacjentów – fot. mat. pras.

Pacjenci dowożeni są najczęściej z Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, ale także z powiatu będzińskiego. 8-osobowy ford transit udało się kupić dzięki wsparciu Fundacji Tauron, która w dużej mierze sfinansowała zakup pojazdu. – Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wesprzeć szpital im. św. Barbary, który jest najważniejszą placówką służby zdrowia w Zagłębiu. Liczę, że nowy samochód będzie dobrze służył pacjentom szpitala – podkreśla Marek Wadowski, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here