Zagłębiowscy trenerzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje i coraz częściej wyjeżdżają na staże do czołowych klubów w kraju i nie tylko.

Popularnym kierunkiem wśród trenerów z naszego regionu jest Legia Warszawa. Nic dziwnego, skoro drużynę mistrzów Polski prowadzi Jacek Magiera, a pomaga mu Tomasz Łuczywek, którzy wcześniej pracowali w Zagłębiu Sosnowiec.

CZYTAJ TAKŻE: Zostać sędzią piłkarskim

W grudniu na stażu w Legii przebywali Łukasz Nadolny – drugi trener Zagłębia oraz Rafał Sadowski, który objął drużynę z rocznika 2000 Akademii Zagłębia im. Włodzimierza Mazura.

– Bardzo owocny wyjazd, mogliśmy zobaczyć, jak Legia funkcjonuje od środka. Robi to wrażenie – zdradza Łukasz Nadolny.

Bartosz Mizia na stażu w Warszawie - fot. mat. prywatne

W ostatnim czasie staż w stołecznym klubie odbył także Bartosz Mizia z Górnika Sosnowiec. – Mój wyjazd do Warszawy uważam za bardzo udany. Miałem możliwość zobaczenia z bliska najlepszej polskiej drużyny – opowiada trener Mizia.

– Ogromne wrażenie zrobiła na mnie baza treningowa. Bardzo mocno zaskoczyło mnie też zaangażowanie piłkarzy na treningach, którzy mieli już przecież w nogach ponad 30 spotkań. Uważam, że Legia już niedługo będzie czołową europejską drużyną – dodaje.

Jak spędzasz tegoroczne ferie zimowe?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here