W meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi, Zagłębie zremisowało w Nowym Sączu z Sandecją 1:1. Jedyną bramkę dla sosnowiczan zdobył Filip Karbowy.

Po niespełna kwadransie gry Zagłębie prowadziło w Nowym Sączu 1:0. Z rzutu rożnego przed pole karne zagrał Szymon Pawłowski. Filip Karbowy podbiegł i fenomenalnym strzałem z odległości około 25 metrów posłał futbolówkę w prawy róg bramki Sandecji.

Po bramce sosnowiczanie oddali inicjatywę gospodarzom. Pokonać golkipera Zagłębia próbowali m.in. Maciej Korzym, Dominik Kum i Damian Chmiel. Bezskutecznie.

Po przerwie podopieczni Tomasza Kafarskiego cały czas atakowali. Krystian Stępniowski kilka razy świetnie interweniował i ratował swój zespół przed opresją.

W 73. minucie wysiłki Sandecji przyniosły skutek. Z rzutu wolnego uderzył wtedy Michał Walski. Stępniowski odbił piłkę, ale wprost pod nogi nieobstawionego Dominika Kuna. Ten uderzył na bramkę i sprawił, że obie drużyny podzieliły się punktami.

W piątek, 3 lipca, podopieczni Krzysztofa Dębka zagrają kolejny mecz o ligowe punkty. Tym razem do Sosnowca przyjedzie Chrobry Głogów. W tym tygodniu ekipa Ivana Djurdjevicia pokonała Wartę Poznań 2:1.

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – Filip Karbowy (12.), 1:1 – Dominik Kun (73.)

Sandecja: Bielica – Basta, Szufryn, Piter-Bućko, Kuźma (46. Gabrych) – Kun, Walski, Korzym (46. Klichowicz), Kanach, Chmiel – Ogorzały (70. Danek). Trener: Tomasz Kafarski.

Zagłębie: Stępniowski – Ryndak, Polczak, Łopata, Grzelak (65. Mularczyk) – Szwed, Babiarz (78. Hołota), Karbowy, Pawłowski, Słomka (53. Nawotka) – Piasecki. Trener: Krzysztof Dębek.

Żółte kartki: Michał Walski, Mariusz Gabrych – Wojciech Słomka.

Sędziował: Kornel Paszkiewicz z Wrocławia. Widzów: 350.