Piłkarze Zagłębia Sosnowiec na koniec zgrupowania w Chorwacji pokonali Sandecję Nowy Sącz 3:2 i zajęli trzecie miejsce w turnieju Medulin Cup 2020. Do kraju powrócą z okazałym pucharem.

Sosnowiczanie zajęli drugie miejsce w swojej grupie, uzyskując dwa remisy i wygrywając walkowerem 3:0 mecz z FK Krupa (rywale zeszli z boiska w trakcie drugiej połowy). Sandecja także zajęła drugie miejsce w swojej grupie. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego zremisowali 1:1 Rudarem Prijedor i HŠK Zrinjski Mostar oraz pokonali rezerwy NK Istra 1:0.

W meczu o trzecie miejsce Sandecja prowadziła po pierwszej połowie 2:0. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w 25. minucie Dominik Kun, a w 36. minucie wynik podwyższył Damian Chmiel.

Po przerwie sosnowiczanie pokazali się z lepszej strony, a zmiany dokonane przez trenera Dariusza Dudka miały pozytywny wpływ na wydarzenia boiskowe. W 52. minucie golkipera Sandecji pokonał Tomasz Nawotka. Potem wyrównującego gola zdobył Rafał Grzelak, w kilka minut później zwycięskie trafienie zaliczył Patryk Mularczyk.

Piłkarze Zagłębia pokonali Sandecję Nowy Sącz 3:2 i ostatecznie zajęli trzecie miejsce w turnieju Medulin Cup 2020. Do kraju sosnowiczanie wrócą z okazałym pucharem.

Zespół trenera Dariusza Dudka kończy zgrupowanie w Chorwacji i wraca do Sosnowca, by na tydzień przed inauguracją sezonu rozegrać ostatnie mecze kontrolne. W sobotę, 22 lutego, Zagłębie zagra z Odrą Opole i Ruchem Chorzów.

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 3:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Dominik Kun (25.), 0:2 Damian Chmiel (36.), 1:2 Tomasz Nawotka (56.), 2:2 Rafał Grzelak (72.), 3:2 Patryk Mularczyk (79.).