W meczu 14. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia Sosnowiec pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Wartę Poznań 3:2.

Zagłębiacy prowadzili z Wartą Poznań już 3:0, ale gospodarze do końca walczyli i odrobili stratę dwóch bramek.

Sosnowiczanie objęli prowadzenie w 28. minucie po strzale głową Fabiana Piaseckiego. W 64. minucie po akcji Szymona Pawłowskiego wynik podwyższył Patryk Mularczyk. Trzecia bramka dla Zagłębia padła w 73. minucie. Na listę strzelców wpisał się Rafał Grzelak.

Przy pewnym prowadzeniu 3:0 zrobiło się nerwowo. Poznaniacy pod koniec spotkania ostro ruszyli do odrabiania strat. W 78. minucie Michał Jakóbowski główką z bliska pokonał Matko Perdijicia, a kilka minut później, również uderzeniem głową, piłkę do siatki Zagłębia wpakował Mateusz Kupczak.

W 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, dostał Rafał Grzelak i Zagłębiacy kończyli mecz w dziesiątkę. Warta cały czas dążyła do wyrównania, ale sosnowiczanie nie dali sobie wyrwać cennego zwycięstwa.

Warta Poznań – Zagłębie Sosnowiec 2:3 (0:1)

Bramki: 0:1 – Fabian Piasecki (28.), 0:2 – Patryk Mularczyk (64.), 0:3 – Rafał Grzelak (73.), 1:3 – Michał Jakóbowski (78.), 2:3 – Mateusz Kupczak (87.)

Warta: Lis – Kiełb, Kieliba, Ławniczak, Grobelny (80. Kiklaisz), Rybicki (68. Napołow), Kupczak, Trałka, Janicki, Jakóbowski, Jaroch (71. Laskowski).

Zagłębie: Perdijić – Nawotka, Radkowski, Polczak, Grzelak, Małecki, Sinior (84. Babiarz), Hołota, Pawłowski, Biłeńkyj (60. Mularczyk), Piasecki.

Żółte kartki: Michał Grobelny – Tomasz Hołota, Rafał Grzelak, Tomasz Nawotka. Czerwona kartka: Rafał Grzelak (88. min., za drugą żółtą).

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).