Zagłębie Dąbrowskie to piękny region, który może pochwalić się wieloma intrygującymi miejscami. Zobaczmy niezwykłe widoki w letniej scenerii. Wszystko z lotu ptaka.

Od kilku miesięcy na jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych Facebook prężnie rozwija się fanpage o nazwie Kronikarz. Niemal codziennie możemy podziwiać intrygujące zdjęcia naszego regionu wykonywane za pomocą drona. Autorem strony jest 22-letni Wiktor Kocot z Sosnowca.

– Odkąd sięgam pamięcią fascynowało mnie uwiecznianie otaczającego świata. Pamięć bywa zawodna i łatwo ulega zmianom, natomiast fotografia nie. Dodatkowo w ten sposób mogłem dać upust swojej kreatywności szukając nietuzinkowych miejsc na wykonanie zdjęcia, a potem przedstawienia go według mojej wizji uwypuklając pewne cechy jak np. grę świateł podczas zachodu słońca – mówił nam na początku roku Wiktor Kocot.

Poniżej prezentujemy próbkę zdjęć Kronikarza przedstawiające nasz region w letniej scenerii. Widzimy na nich m.in. Górkę Środulską, Zamek Sielecki, Stawiki, a także sosnowiecką katedrę i największy budynek w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego, czyli popularną „Żyletę”, w której mieści się gmach Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Od kilku miesięcy mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego mogą podziwiać zdjęcia ciekawych miejsc z lotu ptaka. Wszystkie podpisane są jako Kronikarz. Zapraszamy do rozmowy z autorem. Od kilku miesięcy na jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych Facebook prężnie rozwija się fanpage o nazwie...

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here