W sobotnim meczu dziewiątej kolejki Nice 1 Ligi, Zagłębie Sosnowiec przegrało u siebie z Chojniczanką Chojnice 1:3.

Po wygranej z GKS-em Katowice (3:0) w Sosnowcu odżyły nadzieje i wydawało się, że w kolejnym starciu nabuzowani podopieczni Dariusza Dudka pójdą za ciosem i pokonają Chojniczankę. Niestety rywale lepsi okazali się lepsi i to oni wywieźli ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego trzy punkty.

PRZECZYTAJ: Artur Boruc i Andrzej Fonfara przejmą Zagłębie Sosnowiec?

Przyjezdni objęli prowadzenie w 7. minucie po trafieniu Jacka Podgóskiego. Sosnowiczanie bardzo szybko odpowiedzieli i dwie minuty później wyrównali. Bramkę z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Vamarze Sango zdobył Tomasz Nowak.

Arkadiusz Chęciński: Chcemy oddać klub w dobre ręce

Po przerwie warunki dyktowali goście, którzy w 61. i 64. minucie zadali dwa zabójcze ciosy. Niezawodny Adam Ryczkowski popisał się niezwykłą skutecznością i dwukrotnie pokonał golkipera Zagłębia.

Więcej szczegółów wkrótce.

Czy Artur Boruc i Andrzej Fonfara przejmą Zagłębie Sosnowiec?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Zagłębie Sosnowiec – Chojniczanka 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Podgórski (7.), 1:1 Nowak (9.), 1:2 Ryczkowski (61.), 1:3 Ryczkowski (64.).

Zagłębie: Kudła – Nawotka, Jędrych, Cichocki Ż, Udovicić – Łuczak (66. Milewski), Makowski, Nowak, Mularczyk, Wrzesiński (67. Pikul) – Sanogo Ż.

Chojniczanka: Janukiewicz – Lisowski, Boczek, Kieruzel Ż, Pietruszka – Podgórski Ż, Zawistowski Ż, Danielewicz (57. Bąk), Grzelak Ż, Ryczkowski (85. Fila) – Drozdowicz (70. Mikołajczak Ż).

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).