Piłkarze Zagłębia Sosnowiec są na ostatniej prostej i powoli myślami są już przy pierwszym ligowym pojedynku. Podopieczni Dariusza Dudka rozpoczynają przygotowania według mikrocyklu startowego.

Podopieczni trenera Dariusza Dudka, po zgrupowaniu w Wodzisławiu Śląskim, sparingu z Karpatami Lwów i krótkim odpoczynku, wrócili do normalnego rytmu treningowego. – Od piątku będziemy się przygotowywać według mikrocyklu startowego – informuje szkoleniowiec sosnowiczan.

W środę i czwartek zespół trenował dwa razy dziennie. Zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowo-medycznym uczestniczyli również w sesji fotograficznej zorganizowanej na Stadionie Ludowym. – W czwartek kończymy treningi pod kątem przygotowania motorycznego, a od piątku przygotowujemy się już według mikrocyklu startowego – przyznaje trener Dudek.

W sobotę, 14 lipca, sosnowiczanie zagrają w Kielcach z Koroną. Sparing odbędzie się na głównej płycie kieleckiego stadionu i na prośbę gospodarzy będzie zamknięty dla kibiców oraz mediów. Z kolei w poniedziałek, 16 lipca, na Stadion Ludowy zawita III-ligowa Ślęza Wrocław. Początek o godz. 17:30.

Przypomnijmy, że nowy sezon Lotto Ekstraklasy startuje 20 lipca. Zagłębiacy swój pierwszy mecz rozegrają w poniedziałek, 23 lipca. Rywalem sosnowiczan będzie Piast Gliwice.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Kolejny transfer beniaminka ekstraklasy. Piotr Polczak nowym nabytkiem Zagłębia

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here