Zadbane i czyste auto to wizytówka jego właściciela. Zdaje sobie z tego sprawę coraz więcej Zagłębiaków, którzy oddają swoje pojazdy w ręce profesjonalistów.

Pokaż mi swój samochód, a powiem Ci, jakim człowiekiem jesteś – to dewiza, którą kieruje się coraz więcej mieszkańców naszego regionu.

– Wiem, jak ważne jest prawidłowe mycie samochodu. Zwykła myjnia czyści, ale tylko powierzchownie, dlatego od jakiegoś czasu oddaję auto w ręce profesjonalistów, którzy wiedzą, co robią – powiedział nam pan Mariusz, kierowca z Sosnowca.

Mycie detailingowe - fot. MZ
Mycie detailingowe – fot. MZ

Pielęgnacja auta to więcej niż mycie

O tym, jak ważna jest pielęgnacja samochodu, mówi nam Paweł D’Antoni, właściciel DetailKing Sosnowiec. – Zadbane, czyste i lśniące auto jest wizytówką człowieka. Ponad 90 proc. defektów lakieru powstaje wskutek niewłaściwego mycia pojazdu. Regularne usuwanie ptasich odchodów oraz rozbitych owadów przy użyciu odpowiednich środków jest również bardzo ważne, aby nie powstały wżery w lakierze. Każde auto nowe lub po renowacji lakieru powinno zostać zabezpieczone woskiem, powłoką ceramiczną lub bezbarwną folią ochronną, aby na długi czas zachować salonowy wygląd i, co za tym idzie, mniej stracić na wartości – podkreśla.

– Robimy to, czym się pasjonujemy, więc dla nas jakość wykonania usługi oraz zadowolenie klienta są sprawami najważniejszymi – mówi Paweł D’Antoni

Mycie detailingowe - fot. MZ
Mycie detailingowe – fot. MZ

Czym jest mycie detailingowe?

Warto więc wybrać mycie detailingowe. Na czym ono polega? – Zabieg zaczyna się od mycia nadkoli oraz felg przy pomocy odpowiednich preparatów. Następnie całe auto jest pokrywane pianą aktywną, która ma za zadanie zmiękczyć brud. Po nałożeniu piany pędzelkami czyszczone są wszystkie trudno dostępne miejsca. Po kilku minutach piana jest spłukiwana i zostaje użyty środek do usuwania smoły, osadów żywicznych oraz metalicznych. Po opłukaniu cały samochód jest myty metodą na „dwa wiadra” i przy pomocy bardzo delikatnych rękawic z merynosa – wyjaśnia nasz rozmówca.

Metoda na dwa wiadra polega na tym, że w jednym wiadrze jest woda z szamponem, a w drugim czysta woda. – Po umyciu każdego elementu rękawice płucze się w czystej wodzie i nabiera wody z szamponem z drugiego. Dodatkowo każde wiadro wyposażone jest w separator brudu, aby jak najwięcej zabrudzeń pozostało w wiadrach – tłumaczą pracownicy DetailKing Sosnowiec.

Mycie detailingowe - fot. MZ
Mycie detailingowe – fot. MZ

Potem następuje dokładne opłukanie i suszenie auta przy pomocy ręczników mikrofibrowych. – Po osuszeniu ręcznikami auto jest przedmuchiwane specjalną dmuchawą, aby nie powstawały zacieki z wody na lakierze. Na koniec nałożony zostaje Quick Detailer, który sprawia, że lakier wygląda lepiej. Nie zapominamy również o oponach, na które zostaje nałożony odpowiedni dressing. Może on być matowy lub błyszczący, w zależności od tego, jak sobie życzy klient – dodaje Paweł D’Antoni.

To jednak nie koniec pielęgnacji. Środek auta również przechodzi pełny proces odświeżenia. Jest dokładnie odkurzany, a plastiki czyszczone i konserwowane dedykowanymi środkami. Na koniec aplikowany jest zapach.

Regularne mycie i woskowanie samochodu pomaga dłużej utrzymać lakier w dobrym stanie.

Mycie detailingowe - fot. DetailKing Sosnowiec
Mycie detailingowe – fot. DetailKing Sosnowiec

Zadbajmy o lakier

Po umyciu auto może także zostać poddane korekcie lakieru. – Korekta lakieru polega na mechanicznym usunięciu z powłoki lakierniczej wszelkich powstałych zarysowań, śladów utlenienia, wżerów, które sprawiają, że lakier traci blask i głębię. Jest to dość czasochłonny proces, dlatego powinien on być przeprowadzony niezwykle dokładnie i starannie – podkreśla jeden z pracowników DetailKing Sosnowiec.

Po korekcie lakieru auto powinno zostać zabezpieczone woskiem, powłoką ceramiczną lub bezbarwną folią ochronną. – Sposób odnowy lakieru jest procesem w pełni bezpiecznym, a jego efekty są spektakularne – zapewnia Paweł D’Antoni.

Mycie detailingowe - fot. DetailKing Sosnowiec
Mycie detailingowe – fot. DetailKing Sosnowiec

Oddają samochód do spa

DetailKing Sosnowiec to jedna z firm, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych kierowców i oferuje im prawdziwe spa dla ich wymarzonych pojazdów. – Nigdy wcześniej nie myślałem o czyszczeniu samochodu w takich kategoriach. Myślałem, że wystarczy zwykłe mycie, odkurzanie i kupowanie zapachu. Po jednej z wizyt w takim punkcie zmieniłem zdanie i już wiem, że spa to idealne miejsce, aby bezpiecznie i profesjonalnie pielęgnować samochód – zachwala jeden z czytelników.

– Nasza oferta jest niezwykle bogata. Naszym klientom, oprócz wspomnianego detailingowego mycia, proponujemy także m.in. zabezpieczenie felg, pranie tapicerki materiałowej, czyszczenie i impregnację tapicerki skórzanej, regenerację reflektorów, a także czyszczenie silnika i ozonowanie, czyli usunięcie niepożądanych zapachów z wnętrza pojazdu – wymienia Paweł D’Antoni.

Często wielu kierowców unika takich miejsc, myśląc, że oferowane usługi są bardzo drogie. Nic bardziej mylnego. Kompleksowe mycie zaczyna się od 140 zł i trwa ok. 5-6 godzin.

Artykuł powstał we współpracy z DetailKing Sosnowiec.

Skomentuj przez Facebook