Pałac Mieroszewskich w Będzinie zamienił się w krainę zabaw dla dzieci i dorosłych. Stało się to możliwe dzięki prezentowanej wystawie „Zaczarowany świat zabawek”.

Jest to kolejna wystawa w Muzeum Zagłębia, która promuje i kultywuje coraz popularniejszą pasję, jaką jest kolekcjonerstwo. Niegdyś towarzysze zabaw, obecnie są częścią kolekcji.

Na wystawie zaprezentowane są lalki z kolekcji Urszuli Góry – artystki, malarki i kolekcjonerki, która w swojej kolekcji ma ponad sto różnych lalek porcelanowych, szmacianych, plastikowych z Polski i zza granicy.

Druga część ekspozycji to wystawa modeli samochodów pożarniczych trzech kolekcjonerów pasjonatów – kpt. Marcina Kulawika, Marka Pisarka oraz Sławomira Dybowskiego. Wśród eksponatów znaleźć można wozy konne, stare i nowe samochody strażackie – z plastiku, metalu i z klocków, a także strażacy – w postaci małych ołowianych figurek.

Wystawę pt. „Zaczarowany świat zabawek”, która została przygotowana z myślą o dzieciach, jak i dorosłych zwiedzających podziwiać można do 28 kwietnia.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here