Do zabójstwa doszło w piątek, 14 września przed jednym z bloków mieszkalnych w dzielnicy Niwka w Sosnowcu.

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca Sosnowca, który na ulicy kilkakrotnie pchnął nożem 62-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło ok. 14:00 przy ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu.

Przybyli na miejsce mundurowi dokonali błyskawicznych ustaleń, które pozwoliły na zatrzymanie już chwilę później sprawcy przestępstwa. Okazał się nim być 51-letni mieszkaniec Sosnowca.

– Zatrzymany jest mężczyzna, który na ulicy, pod klatką schodową kilkakrotnie ugodził nożem 62-letnią kobietę – mówi asp. szt. Sonia Kepper, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Niestety, rany kobiety okazały się zbyt poważne. Pomimo natychmiastowo udzielonej pomocy lekarskiej, po przewiezieniu do szpitala pokrzywdzona zmarła.

Sprawca, u którego badanie trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, został osadzony w areszcie. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Jeśli zostanie mu przedstawiony zarzut zabójstwa, może mu grozić dożywotnie pozbawienie wolności.

Na razie nie są znane motywy sprawcy. Jak udało się ustalić policji, napastnik i ofiara znali się wcześniej.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. A mnie się wydaje, że ten sam news był wszędzie, a przede wszystkim na stronie sosnowieckiej policji. Warto sprawdzić zanim się zacznie głupio komentować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here