W Dąbrowie Górniczej zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali ratowników medycznych, kiedy ci przyjechali im na ratunek. Jeden z mężczyzn, leżąc na chodniku, zadał cios ratownikowi, kiedy ten pochylił się nad nim, chcąc udzielić mu pomocy medycznej.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godz. 18.00 na ul. Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej, gdzie ratownicy medyczni zostali wezwani do leżącego na chodniku mężczyzny.

– Po przyjeździe na miejsce interwencji okazało się, że potrzebujący pomocy mężczyźni są pijani. Leżący na chodniku 25-latek, ciosem w brzuch, zaatakował pochylającego się nad nim ratownika. Mężczyźni ubliżali i grozili obsłudze ambulansu, chcąc wywrzeć wpływ na ich działania. Mieszkańcy Strzemieszyc w wieku 27 i 25 lat, zostali zatrzymani – informuje policja.

Sprawcy naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych i kierowanych wobec nich gróźb po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Napastnikom grozi do 3 lat więzienia.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here