Sosnowieccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i jedną kobietę, którzy zaatakowali mundurowych podczas interwencji.

Ekspedientka jednego ze sklepów spożywczych w okolicy ronda Ludwik zgłosiła kradzież alkoholu. Jej sprawcami mieli być dwaj mężczyźni, którzy niedługo później wrócili do sklepu. Kiedy kobieta próbowała ich zatrzymać, zaczęli jej grozić.

Na miejsce zdarzenia została wezwana policja. Chwilę później, w pobliżu miejsca kradzieży mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z kradzieżą. Na widok zbliżających się policjantów, obaj zaczęli uciekać.

Jeden z nich został szybko zatrzymany, natomiast drugi ukrył się na jednej z posesji, strzeżonej przez psa. Po chwili z domu wyszło siedem osób. Dwoje mężczyzn miało w rękach siekiery. Próbowali zaatakować nimi policjantów, jednak na widok broni wycofali się na posesję.

Na miejsce przyjechało policyjne wsparcie oraz weterynarz. Dzięki środkom usypiającym, zapanowano nad agresywnym zwierzęciem. Mundurowi weszli do domu i zatrzymali uczestników awantury. Do aresztu trafiło ostatecznie trzech braci w wieku 30, 29 i 27 lat, a także towarzysząca im 31-letnia kobieta.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty czynnej napaści na policjantów, usiłowania zmuszenia ich do odstąpienia od czynności służbowych oraz ich znieważenia. Odpowiedzą również za dokonaną kradzież i kierowane pod adresem ekspedientki groźby.

Za popełnione przestępstwa mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat. Sąd zdecydował już o tymczasowym, 3-miesięcznym aresztowaniu wszystkich zatrzymanych.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here