Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 22-latek, który w tramwaju dopuścił się rozboju na 19-letnim mieszkańcu powiatu będzińskiego. Napastnik sterroryzował swoją ofiarę pałką teleskopową.

Do zdarzenia doszło na początku grudnia, kilka minut przed godziną 11.00, w tramwaju jadącym z Sosnowca do Będzina. Na jednym z przystanków, do 19-latka dosiadło się trzech młodych mężczyzn.

– W pewnym momencie, siedzący obok pokrzywdzonego sprawca, zamaskowany kapturem i szalikiem, zażądał od niego pieniędzy i telefonu komórkowego. Zastraszony pałką teleskopową nastolatek, oddał telefon. Mimo, iż będzińscy kryminalni nie mieli zbyt wiele informacji na temat napastnika, bardzo szybko ustalili jego tożsamość. Sprawcą przestępstwa okazał się 22-letni sosnowiczanin – informuje Paweł Łotocki, rzecznik KPP w Będzinie.

Kluczowym dowodem w spawie okazały się przedmioty odnalezione w trakcie przeszukania mieszkania sprawcy rozboju. Policjanci odnaleźli tam między innymi skradziony telefon, a także pałkę, która posłużyła przestępcy.

Sosnowiczanin usłyszał już zarzut. Decyzją będzińskiego sądu 22-latek trafił do aresztu śledczego, gdzie będzie oczekiwał na rozprawę.

Czy wybierzesz się w tym roku na jarmark świąteczny organizowany w miastach naszego regionu?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here