Sosnowieccy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Sosnowca, który zaatakował maczetą policjanta na służbie. Mężczyzna był nietrzeźwy.

Podczas nocnej służby, funkcjonariusze podjęli czynności wobec grupy czterech mężczyzn. W trakcie ich wykonywania, przechodzący obok mężczyzna, bez znanego powodu zaczął znieważać policjantów. Mężczyzna był agresywny, odmówił podania swoich danych. Dodatkowo, zaczął gestykulować przy tym używając słów niecenzuralnych wobec funkcjonariuszy.

Zachowanie mężczyzny zaczęło stwarzać zagrożenie dla innych uczestników interwencji. Funkcjonariusze podjęli decyzję o użyciu środka przymusu bezpośredniego. Mężczyzna widząc to zaczął się cofać, po czym zza pleców wyjął maczetę, przy tym skierował słowną groźbę popełnienia przestępstwa pod adresem funkcjonariusza.

Policjant wobec zaistniałej sytuacji zmuszony został do wyjęcia broni służbowej, na które widok mężczyzna odrzucił niebezpieczne narzędzie. Po odrzuceniu maczety usiłował uciec jednak został zatrzymany przez policjantów.

25-latek usłyszał już zarzuty czynnej napaści na policjanta, zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych oraz znieważenia funkcjonariuszy. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here