Dwaj nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat uciekli z ośrodka wychowawczego, by rozmówić się z nowym partnerem byłej dziewczyny jednego z nich.

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia około 16.00 w centrum Będzina. Dwaj nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat kilka dni wcześniej uciekli z ośrodka wychowawczego, aby przyjechać do królewskiego miasta. Powodem nielegalnej „wycieczki” do miejsca zamieszkania jednego z nastolatków stał się zawód miłosny.

Jak się okazało, jego była sympatia od pewnego czasu zaczęła się spotykać z innym chłopakiem. 17-latek postanowił rozmówić się z nowym partnerem dziewczyny na tzw. „ustawce”.

– Chłopcy umówili się na spotkanie w centrum Będzina. Żaden z nich nie dotrzymał jednak warunków umowy, która przewidywała spotkanie wyłącznie w cztery oczy. 17-latek pojawił się w towarzystwie 16-letniego znajomego oraz 40-letniego konkubenta jego matki. Dodatkowo uzbroił się w siekierę. Jego przeciwnik pojawił się w grupie 7 innych osób. Jednak na widok „oręża” trzymanego w dłoni przez 17-latka cała grupa uciekła. Nie udało się niestety uciec 19-letniemu mieszkańcowi Wojkowic. Zaatakowany nastolatek został dotkliwie pobity, a w trakcie zajścia dodatkowo uderzony siekierą w plecy. Doznał złamania ręki – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Powiadomieni o całym zajściu będzińscy stróże prawa zatrzymali już 16-latka. Zatrzymanie dwóch pozostałych napastników jest kwestią czasu.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here