Zagłębie przegrało w Radomiu z Radomiakiem 1:2. To pierwsza w historii porażka sosnowiczan z tym rywalem.

Radomiak był zawsze wygodnym rywalem dla Zagłębia. Do tej pory sosnowiczanie zmierzyli się z ekipą z Radomia dziesięciokrotnie i ani razu nie ponieśli porażki. W sobotę, 14 września, przyszła pierwsza porażka.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando Radomiaka. Już w 43. sekundzie gry gospodarze stanęli przed ogromną szansą na objęcie prowadzenia. Po akcji lewą stroną boiska piłkę w pole karne wyłożył Rossi Leandro, ale Mateusz Michalski nie trafił w piłkę.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 28. minucie. Po dośrodkowaniu Mateusza Michalskiego z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował były gracz Zagłębia Mateusz Cichocki.

W przerwie trener Radosław Mroczkowski dokonał dwóch zmian W miejsce Patryka Małeckiego i Jakuba Siniora na boisku zameldowali się Stanislav Bilenkyi i Patryk Mularczyk. Od tego momentu sosnowiczanie zaczęli śmielej atakować. Próbował m.in. Fabian Piasecki, ale brakowało wykończenia.

W 62. minucie było już 2:0. Po zgraniu Dawida Abramowicza do Mateusza Michalskiego, ten drugi pokonał bezradnego golkipera Zagłębia. Sosnowiczanie natychmiast odpowiedzieli. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska z bliska uderzał Fabian Piasecki. Mateusz Kochalski zdołał odbić piłkę, ale nie miał już szans przy dobitce Tomasza Nawotki.

W końcówce Zagłębia próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale podopieczni Dariusza Banasika nie pozwolili sobie wyrwać zwycięstwa. W doliczonym czasie gry mieli mieli nawet stuprocentową okazję, ale Maciej Górski zmarnował swoją szansę.

W następnej kolejce do Sosnowca przyjedzie GKS Jastrzębie. Mecz ten zostanie rozegrany 21 września. Początek o godz. 18.00.

Radomiak Radom – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Mateusz Cichocki (28.), 2:0 – Mateusz Michalski (62.), 2:1 – Tomasz Nawotka (64.).

Radomiak: Kochalski – Abramowicz, Grudniewski, Cichocki, Jakubik, Lewandowski Ż (72. Banasiak Ż), Makowski, Kaput, Leandro (82. Karwot), Michalski (76. Mikita), Górski.

Zagłębie: Perdijić – Nawotka, Pawłowski, Ryndak (79. Szwed), Radkowski Ż, Sinior Ż (46. Mularczyk), Hołota, Polczak, Grzelak, Małecki (46. Bilenkyi), Piasecki.

Żółte kartki: Adam Banasiak, Mateusz Lewandowski – Jakub Sinior, Kacper Radkowski.

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).