Średniowieczni rycerze ponownie pojawili się na będzińskim zamku, gdzie odbywa się XV Turniej Rycerski. Jak co roku, mnóstwo dobrej zabawy gwarantowane!

Weekend w Będzinie upływa pod znakiem walk rycerskich. W mieście trwa XV Turniej Rycerski. Bractwo Rycerskie Zamku Będzin tradycyjnie na to wydarzenie przygotowało wiele atrakcji. Podczas tegorocznego turnieju rozgrywane są zarówno stałe punkty turnieju, jak i dalsze nowe atrakcje. Wszystko to odbywa się z udziałem rekonstruktorów z całej Polski.

W trakcie dwóch dni trwania turnieju uczestnicy mogą zobaczyć turniej łuczniczy, bojowy pieszy, walki rycerskie, pokaz konny, a także podziwiać tańce, stroje i uzbrojenie z II połowy XIV i początku XV wieku. Na czas trwania turnieju podzamcze zamieniło się w rycerski obóz, średniowieczne targowisko i plac turniejowy.

Ponadto, w sobotę odbyła się inscenizacja nadania praw miejskich Będzinowi. Jednak to nie koniec zaplanowanych atrakcji.

– To fantastyczna impreza na którą zabieram moich synów, którzy uwielbiają oglądać walki rycerzy – powiedział Piotr., mieszkaniec Będzina. – Warto dbać i przypominać młodszych o historii zamku, jak i naszego miasta – dodał.

Niedzielna odsłona tej imprezy rozpocznie się o już o godzinie 10:00. Wówczas zostanie rozegrany turniej rzutu włócznią, a następnie turniej dla białogłów „Bieg po sukno”. W samo południe odbędzie się „Bieg giermka i rycerza”. Na 13.00 zaplanowano finał turnieju bojowego pieszego. Na zakończenie rozdane zostaną nagrody dla zwycięzców. Emocje gwarantowane. XV Turniej Rycerski zakończy się o 15:00.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Niech zstąpi duch twoj, niech zstąpi duch twój ty który zastałes Polskę drewniana, a zostawiłeś murowaną. Papa Bear this is Alpha I say again.. damn this radio.. Direndalu pogromco złego stanu umysłowego, wspomóż łaską bym dobrze zrozumiał i przyjął Cię. Janie Sobieski ty ze starego Sosnowca to krucjata przeciwko szkodnikowi narodu, pomożecie? Pomożemy.. Gdzie się podziały tamte prywatki..? Arsenał pusty, kamienie nie rzucone na szaniec, tylko świnie siedzą w kinie, jestem wyklęty jestem samotny. Ja nie „poufany” czekam na nagrodę niespodziewaną, północny bracie. Pogromco pogan, panno chwalebną ty która Jasnej Bronisz Częstochowy. Święta Barbaro wspieraj nas w ten trudny czas.. My status K.I.Au i want take it back.. Mikołaju przynieś prezent dla mas wcześniej niż w grudniu. Nie mam szans, nie tędy droga..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here