Pięć miesięcy po planowanym terminie kończy się przebudowa ul. Armii Krajowej w Sosnowcu. Od 1 maja przywrócona zostanie docelowa organizacja ruchu.

Pięć miesięcy po planowanym zakończeniu (remont miał zakończyć się w grudniu 2017 roku) oddano do użytku ul. Armii Krajowej w Sosnowcu. Ulica ma nowe odwodnienie i kanalizację deszczową, a także oświetlenie. Niestety, trwające prace dały się we znaki mieszkańcom, również na zmienione trasy komunikacji miejskiej.

W związku z przywróceniem docelowej organizacji ruchu na ul. Armii Krajowej w Sosnowcu, od 1 maja (wtorek) linie autobusowe nr: 28, 34 622, 815 i 902N będą kursować na swoich stałych trasach rozkładowych, natomiast linia nr 622A zostanie zawieszona.

Dla linii nr: 28, 622, 815 i 902N dodatkowe stanowiska przystanków autobusowych zlokalizowanych na ul. Maczkowskiej („Sosnowiec Ostrowy Górnicze Rondo” – w kierunku Dąbrowy Górniczej oraz „Sosnowiec Ostrowy Górnicze Niecała” – w obu kierunkach) zostaną zlikwidowane.

Jednocześnie na liniach autobusowych nr 28 i 622 w dalszym ciągu będą obowiązywać objazdy związane z wyłączeniem z ruchu ulic:

  • Skwerowej – dotyczy linii nr 28, która w związku z pracami nie realizuje obecnie kursów do przystanku „Sosnowiec Maczki Skwerowa” (obsługę tego rejonu miasta przejęła linia nr 622),
  • Kadłubka – dotyczy obu linii, których autobusy w związku z pracami kończą swój bieg przy ul. Krakowskiej, na placu przy poczcie.

Z dniem 1 maja przywrócona zostanie również poprzednia trasa linii nr 34. Autobus pojedzie ulicami: Wileńską, Maczkowską, Niecałą, Gałczyńskiego, Waltera-Jankego, Starzyńskiego i Armii Krajowej do ulicy Kościuszkowców. Obsługa rejonu Parku im. Kuronia w Sosnowcu Kazimierzu Górniczym utrzymana zostanie, tak jak dotychczas, wyłącznie w dni wolne.

– Informujemy, że obsługa przystanku „Sosnowiec Porąbka Kopalnia” będzie się odbywała na powrót, na stanowiskach zlokalizowanych na ulicy Wileńskiej, a przystanku „Sosnowiec Kazimierz Górniczy Poczta” w kierunku centrum Sosnowca, na stanowisku zlokalizowanym na ulicy Armii Krajowej – mówią przedstawiciele przewoźnika.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Autobusy wrócą ale czy to koniec prac…Zdecydowanie nie.
    Stan na dzisiaj: nie kompletne oznakowanie poziome (dzisiaj jeszcze były prowadzone prace w tym temacie)
    Brak oznakowanie pionowego. A i jeszcze będzie parę poprawek, bo w niektórych miejscach to i owo się już zdążyło pozapadać.
    Pozdrawiam pomysłodawce zasadzenia lasu słupków wzdłuż drogi. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here