Będzińscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dopuścili się nielegalnego wysypu śmieci na obrzeżach Wojkowic. Odpady wysypali nad brzegiem Brynicy.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o ciężarówkach oraz spychaczu, które poruszają się po nieużytkach w pobliżu ul. Gierymskiego w Wojkowicach. Zgłoszenie dotyczyło podejrzenia wysypywania śmieci.

Po przyjeździe na miejsce podejrzenie się potwierdziło. Niebezpieczne dla środowiska odpady wysypane zostały z ciężarówek w pobliżu rzeki Brynica.

Policjanci zastali czterech mężczyzn: kierowców dwóch ciężarówek, operatora uszkodzonego spychacza oraz prawdopodobnego organizatora nielegalnego wysypu śmieci. Mężczyźni zostali zatrzymani. Po wykonanych z ich udziałem czynnościach, trzech z nich zostało zwolnionych.

Domniemany organizator przedsięwzięcia trafił do policyjnego aresztu. Wstępne badania biegłego na miejscu nielegalnego „wysypiska” potwierdziły, że odpady mogą zagrażać środowisku.

Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie bliższych szczegółów i okoliczności zdarzenia, między innymi pochodzenia odpadów.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. hmm
    a co tam słychać z brzegiem Białej Przemszy od Trójkąta do mostu na Jęzor? Dalej prywatny, zagrodzony?
    Ktoś tam będzie zamek budował jak „kulczyk” w puszczy Noteckiej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here