Sławę i sceniczne szlify zdobył jako gitarzysta utytułowanego rodzinnego zespołu Trampled Under Foot, w którym grał z siostrą Daniele i bratem Chrisem. Występowali na najbardziej renomowanych festiwalach świata. Nick Schnebelen w listopadzie zagra w Sosnowcu.

Dziś, członkowie zespołu Trampled Under Foot na scenie spotykają się tylko okazjonalnie, na specjalne koncerty „od wielkiego dzwona”. Na co dzień stoją na czele własnych projektów — w przypadku Nicka jest to jego własne trio.

Schnebelen w 2008 roku zdobył nagrodę im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty konkursu International Blues Challenge w Memphis, w którym brał udział z TUF. Wraz z zespołem w 2014 roku zdobyli również Blues Music Award w kategorii Best Contemporary Blues Album. Obecnie muzyk promuje nowy album.

Warto także dodać, że Nick ma bluesa we krwi. Wraz z rodzeństwem wychowywali się w domu pełnym muzyki. Rodzice byli czynnymi uczestnikami sceny muzycznej Kansas City, a dom rodzinny często służył za miejsce prób i jam sessions.

Muzyk z własnym trio w Sosnowcu zagra 22 listopada. Koncert w Muzie rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł dostępne na stronie www.kiepura.pl i w kasach Muzy i Energetycznego Centrum Kultury.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here