W Muzeum Zagłębia w Będzinie można podziwiać wystawę pt. „Pod niebem”, na której zaprezentowano fotografie lotnicze oraz modele samolotów.

Na wystawie zaprezentowane są fotografie Bartka Bery – fotografa lotniczego, który specjalizuje się w sesjach „air to air”. W ostatnich latach fotografował większość statków powietrznych należących do Sił Zbrojnych RP oraz wielu innych krajów NATO (Francja, Niemcy, Belgia, Holanda, Węgry, Włochy, Norwegia, Słowacja, Dania, Portugalia, Kanada, Stany Zjednoczone, Litwa i inne).

Ponadto, fotografował także polskie kontyngenty wojskowe w Afganistanie i na Litwie. Był głównym koordynatorem fotograficznym sesji wykonywanych z okazji 100 lecia lotnictwa wojskowego oraz NATO Tiger Meet 2018. Dodatkową gałęzią jego fotograficznej działalności są siły specjalne – fotografował między innymi Jednostkę Wojskową GROM.

Druga część wystawy to prezentacja dorobku fotograficznego spotterów – pasjonatów fotografii lotniczej. Na ekspozycji można zobaczyć zdjęcia Adama Sygacza, Tomasza Woźniaka, Krzysztofa Kowalczyka, Andrzeja Rakowskiego, Grzegorza Rakosza, Adama Matuszkiewicza, Franciszka Tarskiego, Radosława Beneša, Rafała Liwochowskiego, Sebastiana Dombrowskiego, Adama Cupiała oraz Piotra Maja.

Ekspozycję fotografii lotniczej uzupełni wystawa modeli samolotów – zarówno wojskowych z okresu I i II wojny światowej jak i modeli samolotów pasażerskich z całego świata w różnych skalach.

Wystawę fotografii lotniczej i modeli samolotów podziwiać można w Pałacu Mieroszewskich, do 22 września 2019 roku.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here