W Sosnowcu trwają prace związane z remontem kilku przejść podziemnych. To jednak nie koniec zmian. Miasto przygotowuje się do przebudowy kolejnych pięciu.

Obecnie za ponad 12 mln zł remontowane są cztery przejścia podziemne i dwie kładki dla pieszych. Wkrótce dołączą kolejne.

– Będziemy się starali o dodatkowe środki z ZIT-ów na remont trzech kolejnych przejść podziemnych. W tej chwili trwa szacowanie kosztów inwestycji – przekazał pod koniec kwietnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jak zapowiadają miejscy urzędnicy, prace toczyć się będą w przejściach przy Parku Sieleckim, przy rondzie Gierka, przy Plastrach Miodu oraz na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Kilińskiego i Sobieskiego oraz ze Starą i Mireckiego.

– W czterech przejściach planujemy budowę obustronnych przejazdów dla rowerzystów i osób na wózkach – dodaje Mateusz Rykała, zastępca prezydenta Sosnowca.

Obustronny przejazd rowerowy ma powstać w rejonie ulic Żeromskiego i 3 Maja przy Parku Sieleckim. Przejazd połączy budowane po obu stronach ulicy 3 Maja ścieżki rowerowe. W ramach inwestycji – przy przystanku autobusowym i tramwajowym – zainstalowane zostaną też specjalne platformy dla osób niepełnosprawnych.

– Przy Parku Sieleckim planujemy również budowę toalety publicznej – podkreśla prezydent Chęciński.

Przejazdy rowerowe łączące obie strony ulicy 1 Maja powstaną także w przejściu pod rondem Gierka (skrzyżowanie ul. 1 Maja, Ostrogórskiej, Sienkiewicza i Małachowskiego). Wjazdy do niego będą zlokalizowane w rejonie ulic Ostrogórskiej, Rozwojowej i 1 Maja. Przy wejściach na przystanki tramwajowe zamontowane zostaną platformy dla osób niepełnosprawnych.

PRZECZYTAJ: Ruszył sezon na inwestycje

Przejazdy rowerowe wybudowane zostaną jeszcze przy dwóch skrzyżowaniach – w rejonie ulic Piłsudskiego, Kilińskiego i Sobieskiego (w kierunku Kilińskiego – Sobieskiego i pod ulicą Kilińskiego) oraz Mireckiego, Piłsudskiego i Starej. W tym pierwszym przejściu przy przystanku tramwajowym również wybudowane zostaną platformy dla osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się też zatoka autobusowa i przystanek w kierunku Milowic.

Spore zmiany szykują się także w przejściu w rejonie ulicy 3 Maja i Dęblińśkiej (przy Plastrach Miodu). Tam prócz platformy dla osób niepełnosprawnych, pojawią się również trzy windy (po obu stronach ul. 3 Maja i od strony placu Ćwierka).

Po modernizacji wszystkie wymienione przejścia podziemne objęte zostaną miejskim monitoringiem.

Stan przejścia podziemnego przy rondzie Gierka w Sosnowcu:

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Może tak przejście przy rondzie Gierka dla odmiany wyremontuje jakaś profesjonalna firma aby schody nie zaczęły się znowu rozpadać po kilku tygodniach?

  2. słuszne koncepcje z tymi przejazdami!!
    aż dziw, że nikt nie wpadł na to w przejściu Pawia/Wysoka! czy to w momencie budowy czy remontu!
    Można było zupełnie zrezygnować ze schodów od strony Ludowego! Praktycznie wszyscy korzystający muszą się wdrapać od poziomu osiedla te 3 metry skarpą do góry aby potem zejść tyle samo w dół do przejścia podziemnego!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here