Służby ratownicze interweniowały w niedzielę na dąbrowskim akwenie Pogoria I. Powodem interwencji była wywrotka łodzi wędkarskiej. Szybko na jaw wyszło, że „rozbitkowie” byli pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 13:00 na dąbrowskim zbiorniku wodnym Pogoria I. Służby ratownicze interweniowały wobec dwóch mężczyzn, którzy w wyniku wywrotki łodzi wędkarskiej wpadli do wody w odległości około 100 metrów od linii brzegowej.

W momencie, kiedy strażacy i policjanci zjawili się na miejscu, wędkarzom udało się dopłynąć do brzegu jeziora, a żadnemu z nich nic się nie stało. Ocaleli „rozbitkowie” nie wymagali pomocy medycznej. Jednak ich jednostka pływająca zdążyła zatonąć.

Reakcja służb był błyskawiczna. Na początku maja na Pogorii IV doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zmarł 44-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Wówczas przewróciła się łódź z trzema osobami.

Mundurowi wyczuli jednak od przemoczonych i wyziębniętych wędkarzy alkohol. Okazało się, że kierujący łodzią o napędzie elektrycznym 46-latek, posiadał w swoim organiźmie prawie 1,5 promila alkoholu, a jego kompan ponad 0,5 promila. Mieszkańcowi Zawiercia za kierowanie jednostką pływającą w stanie nietrzeźwym grozi wysoka grzywna.

Czy kupno tabletów przez sosnowiecki magistrat to dobry pomysł?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here