Trwa wymiana oświetlenia ulicznego wzdłuż Bulwaru Czarnej Przemszy. To jeden z ostatnich elementów trwającej od 2016 roku modernizacji.

Zakończono prace związane z położeniem nawierzchni na ścieżce dla spacerowiczów wzdłuż Bulwaru Czarnej Przemszy. Tym samym, zakończono budowę infrastruktury dla rowerzystów i spacerowiczów wzdłuż rzeki na odcinku od ulicy Wawel do ulicy 1 Maja. Jest to pierwszy etap inwestycji.

Wymiana oświetlenia Bulwar Czarnej Przemszy - fot. MC
Wymiana oświetlenia Bulwar Czarnej Przemszy – fot. MC

Obecnie, trwa wymiana i montaż sieci oświetleniowej wzdłuż brzegu rzeki – Bulwary Czarnej Przemszy w Sosnowcu. Tradycyjne latarnie zastąpić ma nowoczesne oświetlenie. – Na ten cel MZUK przeznaczył ponad 200 tys. złotych – informuje Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu.

Nowy system oświetlenia będzie wyposażony w detektory ruchu, które pozwolą na odpowiednią regulację natężenia światła, w przypadku wykrycia ruchu na ścieżce.

W kolejce na realizację czekają już kolejne zadania związane z tą inwestycją, w tym zwycięzca zeszłorocznej edycji budżetu, czyli projekt budowy łącznika Bulwaru Czarnej Przemszy z Bulwarem Brynicy.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

 1. Nareszcie zdemontują te rozklekotane słupy, pamiętające jeszcze lata 80-te ub. wieku. Podobna podmiana przydałaby się wzdłuż sosnowieckiego odcinka trasy DK94, bo latarnie są tam krzywe, brudne i brzydkie, fatalna wizytówka miasta.

  • No chyba jakaś umowa została podpisana – na wymianę oświetlenia :]
   Na Piłsudskiego wymieniają słupy – ale w sumie to może tramwajki sponsorują tą wymianę…

 2. Ławki ok, pod jednym warunkiem, że strażnicy miejscy będą patrolować cały Bulwar, bo jeżeli nie to będą siedliskiem miejscowych meneli, tak jak to było dotychczas. Wielokrotnie zgłaszałem do strażników imprezy menelskie przy rzece na jednej z ławek przy ul. Legionów, w efekcie nie spowodowało to zrobienie porządku z menelami, tylko ławka została przez urzędników zlikwidowana. Pogratulować pomysłu.

 3. Może któryś z urzędasów przyjrzy się temu jak Tauron „oświetla” ulice o zmierzchu i przed świtem – to najgorsze okresy jeśli chodzi o widoczność i najgorsza z firm tym się zajmuje… zresztą monopolista.
  Sosnowieckie ulice toną w ciemnościach, gdy ludzie jadą na ranną zmianę, lub wracają z nocnej, a przejścia w wielu miejscach tylko się proszą o kolejne ofiary…

 4. Za tą wymianę to powinien ktoś wyciągnąć konsekwencje. Jest tragicznie – ciemno i ciemno !!!!

  Małe miasto jak Wojkowice potrafią ładnie zrobić a tu tragedia….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here