Rozpoczęły się prace związane z wymianą i modernizacją sieci wodociągowej w jednej z dzielnic Jaworzna. Inwestycja ma zakończyć się w listopadzie, tak przynajmniej zapowiadają urzędnicy.

Trwa przebudowa sieci wodociągowej w Ciężkowicach w Jaworznie. Zakres obejmuje ułożenie sieci od ulicy Botanicznej do skrzyżowania z ulicą Księdza Mroczka.

– Wymiana wodociągu prowadzona jest metodą bezwykopową na terenie zielonym, pod nawierzchnią asfaltową, chodnikami i wjazdami z kostki betonowej. Nie wiąże się ona z wycinką drzew. Wybór metody bezwykopowej związane był m.in. z urbanistycznymi uwarunkowaniami tej ulicy. Dzięki przewiertom wykonamy mniej wykopów otwartych – mówi Sławomir Grucel, rzecznik Wodociągów Jaworzno.

Tym samym mieszkańcy i kierowcy mogą liczyć na mniejszą niż dotychczas liczbę zwężeń,a także mniejszą ingerencję w nawierzchnię drogi. Nie oznacza to jednak, że ich nie będzie ich w ogóle. Udając się tą drogą do Ciężkowic należy więc zachować stosowną prędkość oraz uwagę. Całość prac ma być zakończona w listopadzie. Koszt inwestycji to blisko 2 mln zł.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here