Siatkarze MKS-u Będzin wystawili na licytację koszulkę z autografami. Wszystko dla chorej na dysplazję diastroficzną Kasi Kośmider.

2-letnia Kasia Kośmider cierpi na dysplazję diastroficzną. Jest to bardzo ciężka choroba genetyczna zaburzająca rozwój chrząstek i kości, powodujących zniekształcenie stawów, które utrudniają poruszanie się.

– Aby Kasia mogła chodzić i bawić się z innymi dziećmi, musi przejść kilka bardzo ciężkich i skomplikowanych operacji rekonstrukcji stawów oraz mieć zapewnioną ciągłą rehabilitację. Dziewczynka od drugiego tygodnia życia musi nosić specjalne ortezy, wymagające częstej i kosztownej wymiany, w zależności od aktualnego wzrostu – czytamy na stronie internetowej Fundacji „Mam serce”.

MKS Będzin pomaga chorej dwulatce już od jakiegoś czasu. Pod koniec października, podczas derbowego meczu z GKS-em Katowice odbyła się zbiórka pieniędzy.

– Chcieliśmy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę środków finansowych na rzecz Kasi Kośmider. Wspólnymi siłami udało nam się wtedy zebrać ponad 3 tys. zł. Potrzeby są jednak znacznie większe, dlatego gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji, która potrwa do 9 grudnia – wyjaśniają przedstawiciele klubu.

Kliknij tutaj, aby wziąć udział w licytacji koszulki.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here