Dziesięć lat i trzy miesiące piłkarze Zagłębia Sosnowiec czekali na zwycięstwo w ekstraklasie. I doczekali się. W piątek pokonali Pogoń Szczecin 3:0. Co o spotkaniu powiedzieli trenerzy oraz zawodnicy obu zespołów?

Dariusz Dudek (trener Zagłębia Sosnowiec): Gratuluję mojemu zespołowi za walkę i determinację. Wygraliśmy ten mecz głową, a nie nogami. Jestem dumny, że mam takich zawodników. Moje pierwsze trzy punkty w ekstraklasie chciałbym zadedykować naszym kibicom, bo bardzo pomogli nam w tym trudnym momencie i są naszym dwunastym zawodnikiem. Przed meczami wszyscy nas skreślają, a my musimy robić swoje. Przed nami dwa trudne wyjazdy na Lecha i Legię.

– Cieszę się, że mój brat Jurek był na tym meczu, bo jak on jest, to zawsze wygrywamy. Był tutaj ostatnio na meczu z Ruchem Chorzów i wygraliśmy wtedy 2:1. Można powiedzieć, że przynosi mi szczęście. Może zabierzemy go do Poznania.

Kosta Runjaic (trener Pogoni Szczecin): – Gratuluję Zagłębiu Sosnowiec. Teraz wiele rzeczy przemawia przeciwko nam. Wyniki, statystyki i nie tylko. Trudno cokolwiek powiedzieć, by nie zostać opacznie zrozumianym. Ten mecz nie zaczął się dobrze. Pierwszy strzał przeciwnika, rykoszet i bramka. Drugą bramkę straciliśmy, gdy byliśmy w dziesiątkę na boisku. Później zostaliśmy dobici. Po prostu do dupy wieczór. Nie ma łatwo, ale jest tylko jedna droga. Trzeba trenować i patrzeć do przodu. Na pewno spotkamy się z zarządem i wszystko przemyślimy. Sytuacja jest krytyczna, ale do rozwiązania.

Żarko Udovicić (obrońca Zagłębia Sosnowiec): – Po dwóch porażkach na początku sezonu, w końcu udało się zapunktować. O końcowych wynikach często decydują detale. Pogoń grała bardzo dobrze, ale my również pokazaliśmy walkę i ambicję. To zwycięstwo smakuje podwójnie, bo jest to pierwsza wygrana Zagłębia w ekstraklasie po ponad 10 latach. Kibice bardzo nam dzisiaj pomogli i to im dedykujemy te trzy punkty. Cieszymy się i już teraz myślimy o kolejnym meczu w Poznaniu.

Tomasz Hołota (pomocnik Pogoni Szczecin): – Wynik jest katastrofalny. Graliśmy, mieliśmy większe posiadanie piłki i kilka okazji, ale nic z tego nie wynikało. W trzech meczach nie zdobyliśmy gola, a to duży problem, bo bez tego nie wygramy meczu. Robi się nieciekawa sytuacja, a nie chcemy przeżywać tego samego co w poprzednim sezonie. Trzeba wziąć się w garść i odmienić coś w naszej grze.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Pierwsze zwycięstwo Zagłębia! Sosnowiczanie pokonali Pogoń Szczecin

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here