Internetowi oszuści śledzą nowości i wiedzą, że iPhone XS to nowy hit. Między innymi ten smartfon może stać się przynętą dla kolejnej ofiary cyberprzestępców.

Wygrana w konkursie to bardzo częsty motyw wykorzystywany przez internetowych przestępców. Oszuści wysyłają sfałszowane strony internetowe, w których kuszą gorącą promocją bądź nawet darmowym otrzymaniem najnowszego modelu smartfona.

Niestety celem jest zdobycie prywatnych danych potencjalnej ofiary. Oszuści proszą na przykład o zalogowanie się na konto bankowe ( w ten sposób kradną hasła i login do serwisów czy nawet banków) albo o podanie numerów kart płatniczych. Nieuważne osoby skuszone możliwością otrzymania nowego smartfona chętnie te dane podają i w ten sposób tracą swoje pieniądze.

– Właśnie dlatego musimy uważnie sprawdzać, od kogo dostajemy wiadomość i dokładnie przyjrzeć się adresowi internetowemu. Przede wszystkim jednak nie wolno wierzyć w zbyt atrakcyjne oferty. W przypadku wątpliwości, czy otrzymana wiadomość jest prawdziwa, najlepiej skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta danego operatora – przestrzega policja.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here