WYBORY 2018. 21 października mieszkańcy królewskiego miasta wybiorą prezydenta. O urząd ten walczy trzech kandydatów. Kto ma największe szanse?

W tegorocznych wyborach samorządowych o urząd prezydenta Będzina walczy trzech kandydatów. Najstarszy ma 44 lata, a dwóch pozostałych – 38.

Arkadiusz Grabowski

Arkadiusz Grabowski – fot. mat. pras.
Arkadiusz Grabowski – fot. mat. pras.

Kandydatem Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość na prezydenta Będzina jest 44-letni Arkadiusz Grabowski. W 2004 roku ukończył studia na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a w 2006 roku – studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2006-2010 był radnym Rady Powiatu Będzińskiego, a od 2014 roku do 2015 roku – Sejmiku Województwa Śląskiego. W 2015 roku został senatorem. Otrzymał 57 092 głosów.

Marcin Lazar

Marcin Lazar – fot. mat. pras.
Marcin Lazar – fot. mat. pras.

Jest kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców Marcin Lazar. Ma 38 lat i jest nauczycielem. Pracuje w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Będzinie, a dawniej Szkole Podstawowej nr 2. Uczy historii, wiedzy o społeczeństwie i przygotowania do życia w rodzinie. Od 2006 roku radny Rady Miejskiej w Będzinie. Od lat angażuje się społecznie, jest prezesem Towarzystwa Przyjaciół Będzina.

Łukasz Komoniewski

Łukasz Komoniewski – fot. mat. pras.
Łukasz Komoniewski – fot. mat. pras.

Ostatnim kandydatem jest 38-letni urzędujący prezydent Łukasz Komoniewski, który jest kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców Łukasza Komoniewskiego. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Pracował w sektorze prywatnym. Od ponad 15 lat związany zawodowo z samorządem. Od 2010 roku jest prezydentem królewskiego miasta. W 2014 roku wygrał wybory w pierwszej turze, uzyskując 64,68 proc. głosów. Jest członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 21 października, a druga dwa tygodnie później (4 listopada).

Kto ma największe szanse zostać prezydentem Będzina?

  • Łukasz Komoniewski (66%, 919 Votes)
  • Marcin Lazar (19%, 270 Votes)
  • Arkadiusz Grabowski (15%, 207 Votes)

Total Voters: 1 396

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here