WYBORY 2018. Robert Witecki będzie kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Dąbrowy Górniczej. – Miasto potrzebuje nowego otwarcia i prawdziwie świeżego spojrzenia – mówi nam Witecki.

Jesienią odbędą się wybory samorządowe. Poznaliśmy już pierwszego kandydata, który powalczy o fotel prezydenta Dąbrowy Górniczej. Będzie to Robert Witecki z Nowoczesnej. – Robert Witecki jest przedsiębiorcą. Jest to osoba, która działa lokalnie. Założył kilka organizacji i zajmuje się też historią Dąbrowy Górniczej – powiedziała kilka dni temu na antenie Radia Piekary Monika Rosa, przewodnicząca Nowoczesnej w woj. śląskim.

– Mieszkam w Dąbrowie Górniczej od dziecka. Znam świetnie to miasto i z niepokojem obserwuję, jak marnowany jest jego potencjał. Miasto potrzebuje nowego otwarcia i prawdziwie świeżego spojrzenia. Kandyduję, gdyż jestem przekonany, że dzięki mojej dotychczasowej wiedzy, determinacji i zdobytemu doświadczeniu, będzie to możliwe – powiedział nam Robert Witecki.

Robert Witecki - fot. mat. prywatne

Robert Witecki ma 46 lat. Od 1981 roku jest mieszkańcem dąbrowskiego osiedla Mydlice. Ukończył Politechnikę Śląską oraz studia menadżerskie w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Pracował m.in. w Hucie Bankowa, Vitkovice Milmet.

Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Aktywności Społecznej „Dąbrowiacy” i koła Polskiego Towarzystwa Historycznego w Dąbrowie Górniczej. W wyborach do parlamentu w 2015 roku Robert Witecki startował z list Nowoczesnej. Zdobył wtedy 260 głosów.

Robert Witecki jest przewodniczącym koła Nowoczesna w Dąbrowie Górniczej, a także członkiem zarządu regionu śląskiego i członkiem rady krajowej partii.

Robert Witecki o kandydowaniu na prezydenta Dąbrowy Górniczej:

Mieszkam w Dąbrowie Górniczej od dziecka. Znam świetnie to miasto i z niepokojem obserwuję, jak marnowany jest jego potencjał.

Uważam, że miasto współtworzą mieszkańcy, dlatego też powinni mieć realny wpływ na największe inwestycje w Dąbrowie Górniczej. W przeszłości głos mieszkańców „zielonych dzielnic” naszego miasta był umniejszany lub wręcz ignorowany. Jako przykład można podać zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II, który został wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla domów mieszkalnych.

Wierzę w pracę niezależnych ekspertów i specjalistów. Cenię pracę w zespole, który systematycznie będę przedstawiał.

Marzę o Dąbrowie Górniczej przyjaznej i przychylnej osobom niepełnosprawnym, seniorom, a także rodzicom z wózkami. Chcę miasta, w którym nam wszystkim będzie się lepiej żyło i mieszkało.

Wychodzę z założenia, że wielkie zmiany nie potrzebują wielkich pieniędzy, tylko trafnych, konsekwentnych decyzji i wiedzy o tym, co można zmienić.

Dąbrowa Górnicza potrzebuje nowego otwarcia i prawdziwie świeżego spojrzenia. Kandyduję, gdyż jestem przekonany, że dzięki mojej dotychczasowej wiedzy, determinacji i zdobytemu doświadczeniu, będzie to możliwe.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Zbigniew Podraza: Zawsze przychodzi refleksja, że można było zrobić coś lepiej

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

 1. Ani jeden ani drugi kandydat nie jest godny NAWET MARZYĆ o wyborze na Prezydenta Miasta. Twórca opłaty adiacenckiej, skandalista w temacie ZCO, wyburzyciel zabytkowego dworca kolejowego i innych obiektów, finansowy opiekun basenu ,,bez dna”, sprzedawca gruntów za 30% wartości rynkowej, twórca bezmyślnego ronda przy zaporach kolejowych na ul. Konopnickiej, sponsor rozbudowy KMPolicji w wyludniającym się mieście z ponad 140.000 do 116.000 mieszkańców, oszustwa z zakresie likwidacji getta cedlerowskiego, bezprawny upór w budowie krematorium na ul. Cedlera bezpośrednio przed blokiem nr 14 na wzór Auschwitz, likwidacja bardzo ważnego przejścia przez al. Zagłębia Dąbrowskiego. odmowa remontu parkingu przy przychodni na ul. Cedlera (Cieszkowskiego) na 64 samochody, od kilkunastu lat, itd., itd. Kompletny brak zainteresowania w dewastacji i likwidacji 10 dworców i przystanków kolejowych. W zakresie wybudowania nowego dworca kolejowego wykazano się ,,seksualnym” zainteresowaniem. O skandalu z finansowaniem ,,fabryki życia” szkoda się wypowiadać. Towarzysze z opcji SLD i TPDG w DG dopuścili się SKANDALU godnego pokazywania w całej Europie: na środku pięknej i drogiej Alei Zagłębia Dąbrowskiego wybudowali sobie osiedle dla milionerów, dewastując na ZAWSZE możliwość dojazdu do ul. Poniatowskiego, projektowanego dworca kolejowego Dąbrowa Górnicza GŁÓWNA, przy ul. E. Plater z tunelem i dalej do Centrum miasta. O ochronie przed smogiem, ,,Salwadorem”, zalaniami posesji fekaliami, ogólnie ekologią i stu innymi tematami można pisać długo, a ocenić ,,NIE TEN ROZMIAR KAPELUSZA DO PREZYDENTURY. Czas na DOBRĄ ZMIANĘ !!! Kto następny do golenia . . .

 2. Na jaką dobrą zmianę? Chyba nie pisowską ? Nie potrzebujemy tu ludzi którzy na niczym sie nie znają. Potrafia tylko wielbic prezesa. Nie chcemy tabunów misiewiczów w UM i spółkach, którzy beda rozdawac majątek kościołowi na prawo i lewo jak to robia w Katowicach. Pisowska zmiana tu nie przejdzie ! DG potrzebuje dobrego wyksztalconego prezydenta, który naprawi błędy obecnego i polepszy nasze życie.

  • Astonomiczno gastronomiczne zadłużenie budżetu miasta na 20 lat oddłużania, to ,,Z A S Ł U G A” towarzyszy z SLD, TPDG i ich prezydenta. Żaden z tych działaczy a raczej dietetyków (od diet radnego) z prezydentem włącznie, nie powinni nawet marzyć o wpisaniu na listę kandydatów, do koryta… Tylko troje Radnych zasługuje na ponowną kadencję a nawet na stanowiska Prezydenta Miasta i Przewodniczącą/ego Rady Miejskiej. Reszta aut ! – w tym jeden nawiedzony oszust, radny PiS.

    • Taki w okularkach ! Twierdzi, że on ważne sprawy konsultuje z Panem Bogiem i nawet gdyby sam chciał podjąć inną decyzję to nie może, ponieważ Pan Bóg na sądzie ostatecznym bardzo by go ukarał. Ta wypowiedź mnie ,,zatkała”, wprowadziła w osłupienie. Przez 40 miesięcy nie wykonał NAWET jednego postulatu z 15 jakie mu zgłosiłem, ale miał czelność pobrać około 110.000 zł diet radnego. z naszych podatków.

  • Niech wróci lepiej komuna…u was gorole już nikt i nic nie pomoże!!!!Wy to się znacie…ale na zasyfic miasto …w tym jesteście mistrzami brudasy gorolskie !!!!

 3. „Założył kilka organizacji i zajmuje się też historią Dąbrowy Górniczej” brawo ! Najważniejszej w jego rozumieniu organizacji już prawie nie ma a historia zmieści się na formacie A5. Nowocześnie prawda ? 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here