Komisja przemysłu, badań naukowych i energii Parlamentu Europejskiego (ITRE) podczas wtorkowego posiedzenia opowiedziała się w przyjętej opinii do projektu budżetu na 2020 r. za zapewnieniem 20 mln euro na wsparcie regionów górniczych.

We wtorek, 3 września podczas głosowaniach w komisji ds. przemysłu, badań naukowych i energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego posłowie poparli poprawkę autorstwa Jerzego Buzka o zapewnieniu w budżecie Unii Europejskiej na 2020 r. 20 milionów euro na wsparcie regionów górniczych.

– 20 mln euro na Platformę Wsparcia Regionów Górniczych na przyszły rok to kwota rekordowa, ale nie ostateczna. Dzięki tym pieniądzom m.in. Śląsk czy Zagłębie będą się mogły lepiej przygotować do korzystania z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej z budżetem co najmniej kilku miliardów euro w ramach nowego siedmioletniego budżetu UE. To nasz cel – skomentował po głosowaniu Jerzy Buzek.

Zdaniem byłego premiera pomoc dla mieszkańców regionów żyjących dotąd głównie z węgla jest jednym z priorytetów Unii Europejskiej, co powinno przyczynić się jeszcze większych środków w kolejnych unijnych budżetach.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Najpierw bydlak zniszczyl kopalnie a teraz ciula sumienie gryzie? Chyba nie, to kolejne mydlenie oczu by zamknąc reszte kopalń na śląsku. Wesoła,czy staszic pewnie juz skazane na zamkniecie. Przeklęte brukselczyki sprzedawczyki

  2. Od razu zniszczył kopalnie. Zamknął, bo trzeba było zamknąć. Nic nie poradzisz na to, że taniej można kupić zagranicą węgiel niż wydobywać u nas. Górnicy sami dobijają swoją branżę nie chcąc zrezygnować z przywilejów i ciągle domagając się podwyżek. Co nie jest dochodowe zamykać od razu, a nie dokładać z budżetu państwa na utrzymanie. Na Zachodzie Europy kopalnie węgla polikwidowali i jakoś żyją i jakoś od nas nie kupują. Trzeba iść z duchem czasu. Węgiel to przeżytek czy się to komuś podoba czy nie.

  3. Sprawiedliwej transformacji energetycznej hahahaha
    Jakiej? Komunistyczne zagrywki sieci lewicowo-liberalnej KE UE cały czas. Za dużo by pisać.
    Takie dostali wytyczne POwskie zapewne z Berlina. W końcu pożyczkę na rozruch trzeba spłacać. Głównie majątkiem państwowym. Co ma miejsce do dziś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here