Oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny wracają w struktury Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

Oddział ponad dwa lata temu został wyłączony ze struktur dąbrowskiego szpitala i trafił do prywatnej spółki. Ta po jakimś czasie wycofała się z działalności. Powód? Braki kadrowe. Pojawiły się też problemy z przedłużeniem kontraktu z NFZ.

Narodowy Fundusz Zdrowia zakończył współpracę z Perinatologią Śląską i w struktury dąbrowskiej lecznicy wraca porodówka. 31 października rozstrzygnięto ogłoszenie rokowania na udzielenie świadczeń w ramach położnictwa, ginekologii i neonatologii w Dąbrowie Górniczej.

– Od 1 listopada Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej ponownie będzie przyjmować pacjentki na podstawie kontraktu z NFZ, który miesięcznie wynosi ok. 264 tys. zł – poinformowała Małgorzata Doros, rzecznik prasowy oddziału wojewódzkiego NFZ w Katowicach.

Jak dodaje rzecznik, świadczenia te są nielimitowane, czyli płacone do faktycznie wykazanej liczby. – Umowa będzie odpowiednio weryfikowana zależnie od sprawozdawanych przez szpital danych – dodaje Małgorzata Doros.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here