28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu zakończyło tradycyjne światełko do nieba, które w założeniu miało być bezhukowym pokazem fajerwerków. Mieszkańcy skarżą się, że było je jednak słychać w całym mieście.

W niedzielę, 12 stycznia, już po raz 28. zagra najpopularniejsza orkiestra w Polsce – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do akcji przyłączył się również Sosnowiec, gdzie po raz kolejny odbył się wojewódzki finał. Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji. Imprezy pod dachem odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich. Tradycyjnie Górka Środulska była miejscem występów i koncertów, a także światełka do nieba.

To właśnie, tradycyjne już, światełko do nieba stało się kością niezgody. Miasto zapowiadało, że atrakcją zwieńczającą wieczór w tym roku będą bezhukowe fajerwerki. Niestety, pomimo wcześniejszych zapewnień, zaplanowana atrakcja okazała się być głośna, co nie spodobało się mieszkańcom.

Sosnowiec wysyła światełko do nieba 😍

Opublikowany przez Sosnowiec łączy Niedziela, 12 stycznia 2020

Sosnowiczanie wytknęli włodarzom hipokryzję. Warto przypomnieć, że podczas imprezy sylwestrowej miasto zrezygnowało z pokazu fajerwerków w trosce o dobro zwierząt, dzieci oraz osób starszych. W zamian zaprezentowano dron show.

Na odpowiedź ze strony miasta długo nie trzeba było czekać. – Wiele osób pyta nas o pokaz sztucznych ogni w trakcie WOŚP-owego światełka do nieba. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w tym materiały również były bezhukowe. Zgodnie z informacją od organizatora pokazu, całość była zgodna z regułą „silent”. Wyeliminowane zostały ładunki pirotechnicznych o dużych kalibrach (użyto maks. 1,2 cala), jak również efekty pirotechniczne stricte akustyczne. Sztuczne ognie efekty osiągały na maksymalnej wysokości 70 metrów, a większość na 30-50 m, co znacznie ogranicza akustykę. Materiały użyte w trakcie pokazu posiadały certyfikaty CE, co oznacza, że są bezpieczne pod każdym względem, także w zakresie emisji hałasu, a ten nie przekroczył 80 dB – podkreślają przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

Skomentuj przez Facebook

15 KOMENTARZE

 1. Sylwester skromniutki, taniutku, cichutki, oszczędnie jeden wykonawca, bez sztucznych ogni, ale dla Owsiaka pełen wypas, grają 3 topowe gwiazdy zapewne nie za drobne, strzelają fajerwerki, bal trwa za pieniądze sosnowiczan, ale cóż to, ważne, że fisze z PO w Warszawie dostrzegą starania prezydenta co PiSowi się nie kłania!

 2. Jedno krótkie pytanie, tylko jedno i wszystko jasne:
  JAKIE KOSZTY FINANSOWE PONIOSŁO MIASTO SOSNOWIEC W ZWIĄZKU Z WYCHODZENIEM PRZED SZEREG W KWESTII ORGANIZACJI TEGO BALU???

 3. Jakie ciche?! W Gołonogu było słychać te fajerwerki pomimo zamkniętych okien w mieszkaniu i włączonego telewizora!!!! Odgłosy jak na wojnie!!!

 4. Przeszkadzają petardy raz do roku,a mnie przeszkadza jak psy srają po trawnikach i drą pyski pod blokami,więc od nowego roku postanowiłem od razu dzwonić na straż miejską na właściciela psa za zakłócanie spokoju i zanieczyszczanie trawników a nigdy do tej pory nie wpadło by mi to głowy.

 5. Ale dulszczyzna…
  Fajerwerki bezhukowe, piwo bezalkoholowe, zabawa bez muzyki, dieta bezmięsna/wegetariańska, kontra seks bez miłości, pieniądze bez pracy, życie na kredyt innych itd. Rozumiem także, że waszym idolem jest „ekspert” od ekologii, któremu się nie chciało iść do szkoły więc poszedł zaprotestować przeciwko zmianom klimatu, niejaka Greta.
  „Dziwny ten świat, gdzie jeszcze mieści się tyle” jednostek, które swe odmienne poglądy chcą narzucić większości jako jedynie słuszne i obowiązujące. A jeszcze dziwniejsze, że im się to udaje niestety.Ale są zorganizowani i głośni w swych protestach.
  A co do ekspertów… To poddał by się ktoś operacji osobnikowi, który przeczytał i obejrzał atlas anatomiczny???
  Ludzie myście i nie pozwalajcie myśleć innym za siebie bo stanięcie się niewolnikami „nawiedzonych” na własnej ziemi we własnym kraju.
  Kochających ciszę zaprasza powiat kielecki – tam ORKIESTRA nie grała.

  • Wróć do powiatu kieleckiego będzie ci łatwiej. Pozwól tym co chcą pić piwo bez alkoholu, nie jeść mięsa, czy walczyć o klimat po prostu to robić. Dopóki nie robią nikomu krzywdy, mają do tego prawo, a tobie nic do tego.

   • Problem w tym, że robią innym krzywdę. Dlaczego wprowadza się nocną prohibicję i zakazuje sprzedaży alkoholu? Właśnie przez takich świrów od piwa bezalkoholowego, bo ja nie piję i chcę aby inni też nie pili.
    Dlaczego piętnuje się palenie węglem w piecach? Bo ja mieszkam w bloku i mam ciepło z rury, więc tym innym nie pozwolimy palić. Nikt nie udowodnił, że klimat ociepla się z powodu spalania węgla. NIKT, ale ceny prądu idą w górę, bo niektórym coś się wydaje.
    To jest współczesna wersja terroryzmu, narzucanie swoich poglądów innym. Ktoś za mnie decyduje czy mogę zrobić zakupy w niedzielę czy nie mogę, ktoś inny decyduje o tym czy aborcja ma być dozwolona czy nie, choć problem wcale go nie dotyczy.
    Im więcej zakazów tym większa szansa, że któryś z nich dotknie także i Ciebie.

   • Przepraszam, ale wywołano mnie do tablicy więc…
    Do Maria Awaria.
    Czytanie ze zrozumieniem ciężko idzie. Zapoznaj się z terminem dulszczyzna.
    Nie przeszkadzają mi poglądy innych, póki mi ich nie narzucają i mówią, że są obowiązujące (bo są takie na topie i modne).
    Imprezy, zwłaszcza takie jak WOŚP są i powinny być głośne aby malkontenci ich nie zagłuszyli. Przynoszą bowiem więcej dobra niż wart jest strach paru piesków, kotków czy gołąbków zanieczyszczających miasto.
    Nie trafiłaś.
    Moje korzenie sięgają głęboko ale tylko do innej dzielnicy.
    Wieś faktycznie pomogłaby wielu sfrustrowanym życiem w mieście. Nie wiem na co czekasz?
    A… twój nick bardzo mi się podoba…
    https://m.youtube.com/watch?v=fqhhBSXMUzE

    • Sam Jurek Owsiak zaapelował o rezygnację z fajerwerków, więc jeżeli nie rozumie się innych argumentów, to chciaż z przyzwoitości powinno się uszanować jego zdanie. Dla mnie strach choćby jednego staruszka czy kota, jest wystarczajacym powodem do rezygnacji z wystrzałów.

     Nie rozumiem takich jak ty i ten wyżej, którzy twierdzą, że empatia, dbanie o zdrowie czy środowisko jest jakąś modą. Jest koniecznością aby wspólnie dobrze nam się żyło.

     Do złośliwości nie będę się odnosić, bo ten poziom rozmowy mnie nie interesuje. Ciesze się, natomiast że twórczość Marii Peszek nie jest ci obca, bo bardzo ją cenię.

     • Śmierć Adamowicza to smutna historia. Został zamordowany wśród swoich na imprezie WOŚP u Owsiaka. Współczuję takiego „autorytetu” , który nie potrafi zadbać o bezpieczeństwo takiego gościa. Nie można mu odmówić współczucia , którym załatwił miejsce biorące w Europarlamencie dla jego żony…… nie ponosząc samemu żadnych konsekwencji jako organizator. Widać , że nie liczy się duch imprezy i bezpieczeństwo darczyńców a szkoda…….. tylko kasa, kasa i kasa….

     • Jeżeli strach jednego staruszka czy kota jest dla ciebie wystarczającym powodem dla rezygnacji z wystrzałów to może zrezygnujesz z jazdy samochodem? Ja się boję, że spaliny z twojego samochodu tak zanieczyszczają powietrze, że zbyt wiele osób może umrzeć na raka płuc w tym ja. No to jak, będziesz jeździć czy może od dziś pieszo do pracy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here