WOŚP 2020. W niedzielę, 12 stycznia ruszył 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagłębie Dąbrowskie aktywnie włączyło się do akcji.

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO

8:01

Dziś wyjątkowy dzień. Już po raz 28. ruszyła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do śledzenia relacji wydarzeń związanych z tegorocznym finałem. Będzie się działo w Zagłębiu i całej Polsce!

„Wiatr w żagle” – Zagłębie Dąbrowskie gra z WOŚP! Co przygotowały nasze miasta?

8:25

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się 12 stycznia 2020 roku/ Tegoroczne hasło akcji to „Wiatr w żagle”. Celem akcji jest zbiórka środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Cel finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

8:48

W trakcie 28. finału odbędzie się wiele wydarzeń. Jednak najważniejsze są datki i aukcje, a tych ostatnich jest sporo.

Owca z Sosnowca. Dołącz do niezwykłych licytacji, które zasilą konto WOŚP

9:02

9:22

Ciekawe licytacje będą dostępne także w Czeladzi, gdzie uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wylicytowania honorowego patronatu nad zalewem w Parku Grabek na okres jednego roku.

9:40

Atrakcji nie zabraknie także w Porębie. Tegoroczne orkiestrowe atrakcje rozpoczną się o godz. 12, a finał zakończy się tradycyjnym „światełkiem do nieba” o godz. 20. Na początku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 odbywać się będą mecze piłki nożnej, siatkowej, pokazy taneczne Dance Revolution oraz m.in. pokazy freestylu footballowego w wykonaniu Kamila Drzewuckiego – finalisty programu „Mam talent”.

Od godz. 15 porębski sztab Orkiestry przeniesie się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, gdzie przewidziane są m.in. występy lokalnych zespołów. Na scenie w MOK będziemy mogli usłyszeć m.in. Studio ART, Złotą Jesień BIS i zespół Retro. Swoje umiejętności pokażą również m.in. KGW „Niwczanki” oraz Zuzanna Turek i Ryszard Mizera.

Specjalne atrakcje naszykowali także porębscy strażacy. Zapraszają na występ swojej orkiestry dętej oraz pokazy ratownictwa w wykonaniu „młodzików”. Będą też atrakcje dodatkowe: studio urody, loteria fantowa oraz pyszna grochówka.

Najważniejsza część Orkiestry – wielka licytacja na rzecz WOŚP – w Porębie rozpocznie się o godz. 18. – Cel jest bardzo ważny! Co roku pomagamy, zróbmy to też teraz – apeluje Ryszard Spyra, burmistrz Poręby. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców, a także gości do uczestnictwa w 28. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dodaje.

10:07

W całej Polsce, na ulicach spotkać można wolontariuszy WOŚP. Jak ich rozpoznać? Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, samoprzylepne czerwone serduszka, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem.

Wolontariusz WOŚP – fot. mat. pras.
Wolontariusz WOŚP – fot. mat. pras.

Na identyfikatorze znajduje się: imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka fundacji oraz kod QR.

10:37

W ubiegłym roku padł rekord. Czy w tym roku uda się pobić kolejny rekord? Obecnie na koncie fundacji jest już ponad 14 milionów złotych.

10:59

O godz. 10:00, w hali przy braci Mieroszewskich w Sosnowcu rozpoczęły się wydarzenia towarzyszące. Na uczestników czeka m.in. strefa zdrowia, strefa sportowa i strefa artystyczna.

11:12

Podczas 27. finału, w styczniu 2019 roku, zebrano 175 938 717,56 złotych. Celem zbiórki było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

11:47

Zbiórka rozpoczęta. Wolontariusze odebrali już puszki i będzie można spotkać ich na terenie Zawiercia.

12:08

Transmisję z 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można cały czas oglądać w internecie.

12:28

Podobnie, jak w ubiegłym latach Sosnowiec został partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy tworzeniu transmisji telewizyjnej z 28. finału WOŚP. To oznacza, że sosnowieckie wydarzenia będą gościły na antenach stacji TVN, TTV i TVN24.

12:46

Pogoria Morsuje dla WOŚP.

13:13

Nie spotkaliście jeszcze wolontariuszy zbierających pieniądze? Nic straconego! Każdy może też wysłać SMS o treści SERCE na numer 75 565.

SMS na WOŚP – fot. mat. pras.

13:39

Zebrane pieniądze, zebrane przez Polonię w Australii zostaną w całości przekazane na pomoc ofiarom pożarów.

13:57

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 20 mln złotych.

14:15

Ze względu na trwające prace remontowe w Miejskim Ośrodku Kultury, w tym roku nie odbędzie się finał WOŚP w Sławkowie. – Nie oznacza to, że miasto nie włączy się do tegorocznej akcji. Do współpracy zostały zaproszone bowiem sztaby z sąsiednich miejscowości. Na ulicach miasta nie zabraknie więc wolontariuszy z puszkami – informuje Monika Kaczmarzyk, szefowa sztabu dotychczasowych edycji finału WOŚP w Sławkowie.

14:26

Tak dzisiejszy dzień spędza Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic:

15:24

Na koncie WOŚP jest już 25 mln 637 tys. złotych!

15:40

Wielkie granie w Sosnowcu! Wszystko przebiega pomyślnie. Zobaczcie kilka zdjęć z hali przy ulicy Braci Mieroszewskich.

15:50

Czeladź jest już gotowa. Na rynku Starego Miasta rusza orkiestrowa scena. Będą występy artystów, licytacje i moc innych atrakcji.

16.25

O 16.00, od występu Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Siewierz, rozpoczęły się obchody WOŚP w Siewierzu. Na uczestników czekają m.i. występy młodzieży szkolnej, największe przeboje muzyki disco-polo i dance, konkursy z nagrodami, największe przeboje zespołu Lady Pank oraz tradycyjnie, o godz. 20:00, światełko do nieba.

16:40

Jesteście już na Górce Środulskiej w Sosnowcu? Tam przez najbliższe godziny będzie się sporo działo.

16:50

Na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zawierciu nie zabrakło też renifera. Najmłodsi mieszkańcy są zachwyceni.

16:55

Przypominamy o bezpieczeństwie! Przeczytajcie, jak rozpoznać wolontariusza WOŚP!

WOŚP 2020. Jak wygląda wolontariusz?

17:00

W sosnowieckim parku Sieleckim stanie niezwykła ławeczka WOŚP. Ruszyła właśnie licytacja! – Imię i nazwisko zwycięzcy, bądź nazwa firmy, zostanie umieszczona na tabliczce, która zawiśnie na ławeczce. Tabliczka na ławce będzie wisiała przez rok – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Ławeczka WOŚP stanie w parku Sieleckim - fot. UM Sosnowiec
Ławeczka WOŚP stanie w parku Sieleckim – fot. UM Sosnowiec

17:02

Jesteście na mieście, ale nie macie gotówki? Możecie spotkać wolontariusza z terminalem. Charakteryzuje go biała koszulka z napisem „Zbliż się do Orkiestry”. Taka osoba ma oczywiście ze sobą terminal i identyfikator.

Wspieraj WOŚP terminalem – fot. Łukasz Widziszowski
Wspieraj WOŚP terminalem – fot. Łukasz Widziszowski

17:07

Na koncie WOŚP jest już ponad 33 765 587 złotych!

17:10

Do 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny dołączył Mastercard Polska ze swoją akcją na Twitterze.

Co ważne – każdy może pomóc! Za tweet lub retweet z hasztagiem #MastercardGrazWOŚP opublikowany na Twitterze 12 stycznia 2020 roku Mastercard przekaże 5 zł dla fundacji WOŚP! Udało się już uzbierać 130 325 złotych!

17:16

Finał WOŚP w Psarach rozpoczął się o godz. 17.00 na placu przed Urzędem Gminy. W programie: występy uczniów i przedszkolaków, występy uczestników sekcji muzycznych z Gminnego Ośrodka Kultury, quiz fantowy, a o 20.00 światełko do nieba.

17:20

Pamiętacie kampanię promocyjną z paszportami do Sosnowca? Miasto specjalnie na tegoroczny finał WOŚP przygotowało niepowtarzalny i limitowany złoty paszport. – Jego właściciel stanie się naszym VIP-em i będzie miał darmowy wstęp na wybrane imprezy miejskich jednostek kultury, a także do wybranych obiektów sportowych i kulturalnych – mówi prezydent Arkadiusz Chęciński.

Złoty paszport do Sosnowca - fot. UM Sosnowiec
Złoty paszport do Sosnowca – fot. UM Sosnowiec

17:25

Lubicie rowerowe wyprawy? Jeżeli tak, to możecie wylicytować rowerową przejażdżkę z prezydentem Dąbrowy Górniczej Marcinem Bazylakiem zakończoną wspólnym lunchem. – Przejażdżka po rekreacyjnych terenach miasta będzie okazją do poznania ulubionych prezydenckich, zielonych zakątków miasta i szansą na pogawędkę o mieście – mówią urzędnicy.

Marcin Bazylak na rowerze – fot. UM Dąbrowa Górnicza
Marcin Bazylak na rowerze – fot. UM Dąbrowa Górnicza

17:30

Na sosnowieckiej Górce Środulskiej trwa właśnie koncert zespołu Dżem.

17:35

Przypominamy, że każdy może wesprzeć 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie wychodząc z domu! To bardzo proste! Wystarczy wysłać SMS o treści SERCE na numer 75 565.

18:15

Na koncie WOŚP jest już ponad 40 mln złotych!

18:25

Na czeladzkiej scenie występuje teraz GOORAL.

18:40

Na ulicach wielu miast w całej Polsce kwestuje ponad 120 tysięcy wolontariuszy! Dbajmy o ich bezpieczeństwo i podziękujmy za ich poświęcenie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fundacja WOŚP (@fundacjawosp)

18:50

A tymczasem na sosnowieckiej scenie zlokalizowanej na Górce Środulskiej Zagłębiaków rozgrzewa Patrycja Markowska.

19:00

Za godzinę w całej Polsce rozbłyśnie światełko do nieba!

19:02

Przypomnijmy, że tegorocznym celem fundacji WOŚP jest pozyskanie funduszy na zakup najnowocześniejszego sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują specjalistycznych operacji. – Za zebraną kwotę planujemy kupić m.in. lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C i zestawy endoskopowe – wylicza Jurek Owsiak, szef WOŚP.

Sprzęt medyczny zakupiony przez WOŚP – fot. mat. pras.
Sprzęt medyczny zakupiony przez WOŚP – fot. mat. pras.

19:05

Jednym z beneficjentów WOŚP jest Sosnowickie Centrum Pediatrii, do którego w przyszłym roku trafi kolejny sprzęt. – W sumie od 2016 roku otrzymaliśmy sprzęt warty ponad 600 tys. zł. To m.in. ultrasonografy czy stanowisko do resuscytacji – podkreśla Andrzej Siwiec, prezes Sosnowieckiego Centrum Pediatrii.

Sprzęt WOŚP w sosnowieckim szpitalu – fot. MZ
Sprzęt WOŚP w sosnowieckim szpitalu – fot. MZ

19:07

Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestują m.in. młodzi piłkarze Akademii Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura.

19:10

Dziś rano już po raz piąty odbył czeladzki bieg „Policz się cukrzycą”.

19:15

Na liczniku WOŚP jest już ponad 45 866 456 złotych. Szykuje się kolejny rekord?

19:20

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gra również Młodzieżowa Rada Miasta Sosnowca.

19:36

Na koncie WOŚP jest już 50 081 830 złotych!

19:44

Czeladź pomaga i gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

19:55

Jesteście gotowi? Za pięć minut światełko do nieba.

20.01

Trwa wojewódzki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu. Tradycyjnie o godz. 20.00 imprezę uświetniło światełko do nieba.

20.10

Samorządowcy z Zagłębia Dąbrowskiego pamiętają o ubiegłorocznej tragedii, która wydarzyła się w Gdańsku. W trakcie światełka do nieba prezydent tego miasta Paweł Adamowicz został dźgnięty nożem. Po kilku godzinach zmarł.

20.25

Licznik na koncie WOŚP pokazuje już 54 240 395 złotych. Co za wynik!

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. W 2018 roku ponoć koszt WOŚP wyniósł 140 000 zł, a do puszek wrzucono 210 000 zł. Owsiak się będzie chwalił tymi 210 000 zł, a rzeczywisty zysk to tylko 70 000 zł.
    I tak od lat WOŚP sobie zyskuje, a organizatorzy tracą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here