Zakończyły się ostatnie miejskie aukcje internetowe związane z 28. finałem WOŚP w Sosnowcu. Dzięki mieszkańcom, na konto fundacji trafi rekordowa suma.

Zakończyły się miejskie aukcje, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. – Na naszym koncie na Allegro mieliśmy kilka naprawdę ciekawych aukcji, a w sumie zebraliśmy na nich grubo ponad 15 tysięcy złotych – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nowego patrona w postaci firmy Uni-Med Centrum Medyczno-Stomatologiczne (3150 zł) będą miały Stawiki. Z kolei czarna owca z mini-zoo w Kazimierzu Górniczym będzie miała na imię Marta (810 zł). Nabywcę, za niebagatelną kwotę 2350 złotych znalazł również niepowtarzalny i jedyny złoty paszport. W Parku Sieleckim stanie też specjalna ławka WOŚP, która został wylicytowana za 3100 złotych. Z kolei namalowane przez Szwedzkiego płótno z sosnowieckim paszportem ozdobi ścianę licytującego za ponad 1800 złotych.

Złoty paszport do Sosnowca - fot. UM Sosnowiec
Złoty paszport do Sosnowca – fot. UM Sosnowiec

W sumie, na rzecz fundacji WOŚP, w Sosnowcu zebrano ponad 350 tysięcy złotych. – To kwota, która robi ogromne wrażenie i jest dużo wyższa od ubiegłorocznej. Sosnowiczanie – jesteście wielcy – przyznaje prezydent Chęciński.

Warto dodać, że Sosnowiec nie tylko pomaga, ale jest też beneficjentem fundacji Jurka Owsiaka. Odkąd WOŚP gra, różne podmioty, w tym Sosnowiecki Szpital Miejski, z terenu miasta otrzymały sprzęt o wartości przekraczające 2,6 miliona złotych.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Orkiestry okazał się wielkim sukcesem. Zagłębiacy, jak zwykle, spisali się na medal i hojnie wspomogli fundację Jurka Owsiaka. Rekordowa zbiórka odbyła się m.in. w Czeladzi (ponad 72 tys. zł, 104 euro, 5,17 funtów brytyjskich, 11,56 dolarów amerykańskich, 50 koron czeskich, a nawet złotą obrączkę), Dąbrowie Górniczej (ponad 212 tys. 775 zł i 10 groszy), a także w Będzinie (ponad 62 tys. zł), Zawierciu (75 tys. zł), Siewierzu (ponad 42 tys. zł) i Psarach (ponad 86 tys. zł).

Przypomnijmy, że w tym roku zbierano środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Cel finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej.

Skomentuj przez Facebook

13 KOMENTARZE

 1. Jakie koszty poniosło miasto Sosnowiec w związku z tą zabawą, czy aby nie większe niż 350 tysięcy? Honoraria dla trzech gwiazd muzymi, budowa sceny, ochrona, Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna, karetki itp. A ile z tych 350 zebranych tysięcy trafi do sosnowieckich szpitali???

  • Możesz, Pisowski Narzekaczu, dać już sobie spokój z Twoimi marnymi wypocinami? Gwiazdy grają charytatywnie. Budowa sceny oraz nagłośnienie imprezy czytałem, że również.
   Nie ważne, że pieniądze idą na zakup sprzętu do ratowania dzieciaczków, zawsze jakiś debil musi wtrącić swoje co nieco.

  • Tak mistrzuniu, to jest właśnie magia WOŚP. Ludzie robią to charytatywnie, mówi ci to coś? Zrobiłeś kiedyś coś dla kogoś bezinteresownie czy pisowski móżdżek nie dopuszcza takiej sytuacji?

 2. Nooo to może uda się kupić ambulans dla szpitala bo niedawno TZ pisało że jest organizowana zrzutka, bo nie mają czym jeździć….

 3. Miasto Sosnowiec ma upadający szpital, zdewastowane obiekty sportowe i masę pilnych potrzeb a szasta na prawo i na lewo publiczną kasą dla prywatnych fundacji? Bogate miasta już dawno poszły po rozum do głowy i wiedzą że nie należy w ten sposób marnotrawić publicznych funduszy,

 4. Każda incjatywa podająca pomocną dłoń potrzebującemu jest szlachetnym gestem godnym uwagi. Pan Owsiak z rodziną traktuje to wraz z rodziną jako prywatny biznes,przy okazji dzieląc społeczeństwo używając przy tym wulgaryzmów. Panie Owsiak nie idź Pan tą drogą!.

  • Nie chcesz nie dawaj na wosp.
   Możesz dać pasibrzuchom w czarnych sukienkach i ich „fundacje”
   PS. Możesz też iść pod jakaś parafię i zobaczyć jakimi furami co niektórzy jeżdżą,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here