WOŚP 2018. W niedzielę ruszył 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagłębie Dąbrowskie aktywnie włączyło się do akcji.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, w tegorocznym finale WOŚP uczestniczy ok. 120 tys. wolontariuszy w Polsce. W całym kraju jest prawie 1,7 tys. sztabów, w tym 80 zagranicznych. Wolontariusze zbierają pieniądze na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO

9:01

Dziś wyjątkowy dzień. Już po raz 26. ruszyła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do śledzenia relacji wydarzeń związanych z tegorocznym finałem. Będzie się działo w Zagłębiu i całej Polsce!

Zagłębie Dąbrowskie gra z WOŚP. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowały nasze miasta

9:16

W 2017 roku udało zebrać się 105 570 801,49 zł. Czy w tym roku uda się pobić kolejny rekord? Obecnie na koncie fundacji jest już blisko 8 mln złotych.

9:37

Na ulice Dąbrowy Górniczej wyruszyło ponad 400 wolontariuszy, którzy kwestować będą m.in. przed Pałacem Kultury Zagłębia, na stadionie Unii Strzemieszyce oraz nad Pogorią III.

10:00

W Sosnowcu na Górce Środulskiej odbędzie się koncert finałowy XXVI edycji WOŚP w naszym województwie. Zagrają: Grzegorz Hyży, Anita Lipnicka z zespołem Hats, Eier oraz Another Pink Floyd.

10:22

Ponad 120 tys. wolontariuszy w całym kraju zbiera do puszek na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Na ulicach zagłębiowskich miast zobaczymy również liczne grono wolontariuszy.

Szef WOŚP Jurek Owsiak - fot. Łukasz Widziszowki
Szef WOŚP Jurek Owsiak – fot. Łukasz Widziszowki

Każdy wolontariusz ma ze sobą trzy najważniejsze atrybuty – tekturową, kolorową puszkę, samoprzylepne czerwone serduszka, a także identyfikator z imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem, numerem zbiórki i hologramem.

10:30

Sosnowiec jest jednym z dziesięciu, i jedynym w województwie śląskim, miastem, wytypowanym przez fundację, do bezpośredniej transmisji i wejść „na żywo” na antenach TTV, TVN i TVN24.

10:47

W Dąbrowie do akcji można przyłączyć się m.in. podczas morsowania i rowerowej przejażdżki.

WOŚP 2018 Dąbrowa górnicza - fot. UM Dąbrowa Górnicza/Dariusz Nowak
WOŚP 2018 Dąbrowa górnicza – fot. UM Dąbrowa Górnicza/Dariusz Nowak

11:00

Już po raz czwarty w okolicach sosnowieckich Stawików wyruszy bieg „Policz się z cukrzycą”, który odbędzie się w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

4. sosnowiecki bieg „Policz się z cukrzycą” za nami. Na starcie blisko 200 osób

11:40

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Będzinie trwa aż trzy dni! Od 12 do 14 stycznia mieszkańcy mogą brać udział w wielu ciekawych wydarzeniach.

WOŚP 2018 Będzin - fot. UM Będzin
WOŚP 2018 Będzin – fot. UM Będzin

12:00

Nie spotkaliście jeszcze wolontariuszy zbierających pieniądze? Nic straconego! Każdy może też wysłać SMS o treści SERCE na numer 75 565.

WOŚP 2018 - fot. mat. pras.
WOŚP 2018 – fot. mat. pras.

12:40

Sosnowiecka Orkiestra Dęta zagrała hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na antenie TVN24. Przez cały dzień na antenie stacji TVN, TVN24 i TTV obserwować można bezpośrednie transmisje z miast w całej Polsce, w tym z Sosnowca.

13:10

Jak podaje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy udało się już zebrać 11 129 744 zł. Pozyskane środki przekazane zostaną na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

– W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP. – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Owsiak.

14:00

Wolontariusze ze sztabu działającego w Gimnazjum nr 13 w Sosnowcu wyruszyli w teren. Dotychczas byli jednym z najlepszych sztabów w mieście. Czy w tym roku uda im się pobić kolejny rekord?

WOŚP 2018 w Sosnowcu - fot. MC
WOŚP 2018 w Sosnowcu – fot. MC

14:08

Jak wynika z naszej sondy, większość Zagłębiaków wesprze finansowo dzisiejszy finał WOŚP. Czy popieracie akcję Jerzego Owsiaka?

Czy w tym roku wesprzesz finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

14:43

Jak co roku policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach województwa śląskiego pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997 lub 112.

15:02

Na ulicach zagłębiowskich miast spotkać można setki wolontariuszy. Ponadto, rzez cały dzień, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, w Centrum Handlowym Plejada w Sosnowcu wspiera grupa airsoftowa Hammer Assault Team Sosnowiec (H.A.T.S.  – grupa Airsoft – Polska), która przygotowała militarną wystawę oraz służby ratunkowe.

15:16

Od samego rana w sosnowieckiej hali widowiskowo-sportowej w Zagórzu sporo się dzieje. Są występy artystyczne, latająca akademia udzielania pierwszej pomocy oraz strefa zdrowia. Na scenie pojawią się m.in. Bartek Wrona, autor przeboju „Jedna na milion” oraz zespół Silver Dance.

Nie też zabraknie konkursów, tradycyjnych licytacji, loterii i wielu, wielu innych atrakcji.

15:35

Trwa impreza na Górce Środulskiej w Sosnowcu. Rozgrzewkę zagwarantuje zespół Eier. Gwiazdami wieczoru będą: Grzegorz Hyży oraz Anita Lipnicka. Kulminacją będzie niezwykły, imponujący, zapierający dech w piersiach pokaz iluminacji laserowych i efektów wizualnych „Światełko do nieba” do muzyki w wykonaniu zespołu Another Pink Floyd.

15:50

Podczas finałowej imprezy w Będzinie licytowane są dwa unikatowe torty oraz wiele innych upominków. Głównym wykonawcą wieczoru będzie duet Adam Romański&Spacepierre na co dzień związani z jedną z ciekawszych formacji muzycznych Śląska, zespołem Krzikopa.

16:03

Zabawa w Czeladzi trwa. Na mieszkańców czeka wiele niespodzianek. Zagrają m.in. Püdelsi, Róże Europy oraz zagłębiowska formacja Ziggie Piggie, której żywiołem są rytmy reggae i ska. Nie zabraknie też czeladzkich zespołów dziecięcych i młodzieżowych.

16:50

Atrakcji nie brakuje także w Dąbrowie Górniczej, gdzie w Pałacu Kultury Zagłębia odbywają się zajęcia plastyczne dla najmłodszych, a sklepik Pod Aniołem zaoferuje rozmaite ozdoby, rzeźby czy ręcznie robioną biżuterię.

Czeka też loteria fantowa, porady diabetologiczne i mierzenie poziomu cukru we krwi, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy.

WOŚP 2018 w Dąbrowie Górniczej - fot. AR
WOŚP 2018 w Dąbrowie Górniczej – fot. AR

17:20

WOŚP to nie tylko wrzucanie datków do puszek, to również licytacje niezwykłych przedmiotów i wydarzeń. Także miasta Zagłębia Dąbrowskiego czynnie włączają się do wsparcia Orkiestry.

WOŚP 2018. Kajakowanie, off-road, a może wycieczka zabytkowym autobusem? Ruszają licytacje

18:37

Cała Polska gra dla noworodków. Dzięki Orkiestrze każde narodzone dziecko badane jest przez nowoczesne aparatury z czerwonym serduszkiem.

– Od 2013 roku Sosnowiecki Szpital Miejski otrzymał sprzęt o wartości ponad 760 tysięcy złotych, który służy pacjentom na Oddziale Noworodków i Wcześniaków, Geriatrii czy w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym – mówi Artur Nowak, prezes lecznicy.

Sprzęt WOŚP w sosnowieckim szpitalu – fot. MZ

20:08

Wyjątkowe światełko do nieba, bez użycia sztucznych ogni rozbłysnęło w Sosnowcu. Sosnowiczanie, licznie zgromadzeni, na górce Środulskiej bawili się przy dźwiękach muzyki Anity Lipnickiej i Grzegorza Hyżego.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu

20:13

Mieszkańcy Czeladzi licznie stawili się na rynek i świętowali 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na scenie zagrali Püdelsi, Róże Europy oraz zagłębiowska formacja Ziggie Piggie.

WOŚP 2018. Tak z orkiestrą świętowali mieszkańcy Czeladzi [ZDJĘCIA]

20:30

Dąbrowa Górnicza po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wolontariusze, mimo minusowej temperatury, od rana zbierali do puszek pieniądze na ratowanie noworodków.

WOŚP 2018. Dąbrowa Górnicza zagrała z Jurkiem Owsiakiem [ZDJĘCIA]

21:00

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Wolontariusze ze sztabu działającego w Gimnazjum nr 13 w Sosnowcu rozpoczęli liczenie zebranych pieniędzy. Całość zostanie przeznaczona na wsparcie oddziałów neonatologicznych.

22:00

Jak podaje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy udało się już zebrać 50 mln złotych. Nie jest to jednak ostateczna kwota. Liczenie w sztabach wciąż trwa. Ponadto, wciąż nie zakończyło się wiele internetowych licytacji z których zebrane środki zasilą konto fundacji Jurka Owsiaka.

22:30

Kończymy naszą dzisiejszą relację. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy w poniedziałek na naszą stronę. Tam jeszcze więcej informacji o 26. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

 1. Jedna rzecz rzuciła mi się dziś w oczy: wszyscy mijani kwestujący wolontariusze po prostu spokojnie przechodzili, trzeba ich było zatrzymywać, by wrzucić monetę. W ubiegłych latach sami zaczepiali przechodniów. Coś się w międzyczasie wydarzyło, co przegapiłem?

 2. Też to zauważyłem, ale to chyba dobrze, że nie zaczepiają przechodniów. Może przechodzą takie szkolenie, gdzie mówią im, żeby nie zachęcać ludzi.
  I dobrze. Na zbiórkę dadzą Ci którzy naprawdę chcą, a nie Ci którzy poczuli, że po prostu nie wypada nic nie dać.

  Taki przypadek. Stoją dwie urodziwe wolontariuszki ze skarbonkami, przychodzi młody chłopak, wrzuca monety i mówi, że dorzuci drugie tyle jak dadzą się pocałować w policzek 🙂 Prawie jak na festynach w Ameryce. Pocałunek za 1$ 😉

 3. Owsiak łamie prawo – ukrywa księgi rachunkowe mimo, że sądy kazały mu je ujawnić i kazał siłą usunąć dziennikarza Michała Rachonia pytającego o finanse z konferencji prasowej WOŚP – niebywały skandal. Gdyby media takie jak TVN i zwykli ludzie o to pytali, to znacznie więcej trafiłoby do dzieci, bo Owsiak musiałby się pilnować. A i on i WOŚP przegrali wiele procesów i główne media o tym milczą (tu o tym: niezalezna.pl/ (…) sp-ma-dziwny-problem ). Dzięki naciskowi mediów i obywateli Owsiak mniej wydawałby na Przystanek Woodstock, swoją rodzinę czy obsługę WOŚP-u i więcej pieniędzy byłoby przeznaczonych na sprzęt dla chorych dzieci i osób starszych. Niesprawiedliwe są (a nawet ocierające się o szantaż) komentarze zwolenników WOŚP pod adresem krytyków – krytykujesz, a gdy ktoś bliski ci zachoruje, to ten sprzęt uratuje mu życie. Tymczasem to nie wina krytyków WOŚP, że Owsiak kupił jakiś sprzęt i Państwo już go nie kupowało, bo bez sensu było kupować drugi taki sam czy podobny. Oczywiście na pewno zdarzyłoby się, że jakiegoś sprzętu Państwo by nie kupiło, ale nigdy nie mamy pewności czy akurat tego z którego korzystają nasi bliscy. Trudno sobie wyobrazić, że urzędnicy nawet za rządów SLD, PO czy PSL widząc, że nie ma naprawdę potrzebnego do ratowania życia sprzętu nie kupują go (a roczny budżet NFZ to około 60 miliardów złotych zaś kwota zebrana przez WOŚP jest około tysiąc razy mniejsza). Świetny tekst: Warto to wiedzieć o firmach Owsiaka, jego luksusach i samej WOŚP: Wpisz w w wyszukiwarkę: „Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę””. Bardzo ważne: Owsiak i jego ludzie popierają mordowanie nienarodzonych dzieci! Gdybym ja robił to co on i popierał mordowanie dzieci (niezależnie czy urodzonych czy nie) i ludzie by o tym wiedzieli, to czy miałbym większe wsparcie mojej akcji? Chyba nie, dlatego myślę, że większość ludzi tego o Owsiaku nie wie.

  • Hmmm, bardziej niż Owsiakiem to ja bym się zainteresował Rydzykiem. Temu to dopiero trzeba prześwietlić finanse.
   Dla mnie sprawą oczywistą jest, że 100% z tego co zostanie zebrane nie będzie przekazane na chore dzieci, bo przecież trzeba całą tą zbiórkę zorganizować. Kogoś kłuje w boku zazdrość widzę. Zawsze możesz sama zorganizować taką zbiórkę i też będziesz „opływać w luksusy” jak Owsiak.
   Na zbiórkę pieniądze dają Ci którzy chcą, Ty Agnieszko chyba nic nie dałaś, więc nie wiem dlaczego martwisz się pieniędzmi innych ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here