WOŚP 2018. W niedzielę, 14 stycznia, już po raz 26. zagra najpopularniejsza orkiestra w Polsce. Po raz kolejny pomoże najmniejszym pacjentom.

W niedzielę (14 stycznia) odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcji weźmie udział ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie. Na ulicach kwestować będzie ponad 120 tys. wolontariuszy.

Tegorocznym celem fundacji jest pozyskanie funduszy na „wyrównanie szans w leczeniu noworodków”. – Podczas finału skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP. – Wybór celu finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaki musimy podjąć. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji – dodaje.

Potrzeby są ogromne

Potrzeby są ogromne, a fundacja wybierając temat każdej zbiórki, musi być pewna, że uda się jej postawione cele zrealizować. – A to nie takie łatwe! Wszyscy – zwłaszcza w ostatnich dniach – widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – zaznacza szef WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od 25 lat pomaga najmłodszym. Dzięki temu na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiło już ponad 44 tys. urządzeń medycznych, które ratują życie oraz zdrowie dzieci. W sumie udało się już zebrać ponad 825 mln złotych.

Szef WOŚP Jurek Owsiak - fot. Łukasz Widziszowski
Szef WOŚP Jurek Owsiak – fot. Łukasz Widziszowski

WOŚP to silna marka w Polsce

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to najsilniejsza polska marka. Tak przynajmniej wynika z badań Brand Asset Valuator, największego na świecie badania kondycji marek, przeprowadzonych w 2016 roku.

– Przebadaliśmy ponad 1500 marek obecnych na polskim rynku. Ocenialiśmy je pod kątem wyróżnialności, adekwatności, a także szacunku do marki i wiedzy o niej – wyjaśnia Jacek Młynarski.

Marka WOŚP zajęła pierwsze miejsce w rankingu. Na drugim miejscu znalazła się marka Rafaello, a na trzecim – Ptasie Mleczko. W rankingu znalazły się także m.in. TVN (8. miejsce), Coca-Cola (13. miejsce), Google (20. miejsce) czy Justyna Kowalczyk (30. miejsce).

Czy w tym roku wesprzesz finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Jak wyglądają wolontariusze?

Wolontariusze WOŚP - fot. Łukasz Widziszowski
Wolontariusze WOŚP – fot. Łukasz Widziszowski

Charakterystyczną cechą wolontariuszy będzie kolorowa puszka oraz identyfikator WOŚP. Na identyfikatorze znajduję się zdjęcie wolontariusza, imię i nazwisko, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątkę fundacji oraz kod QR. Każdy wolontariusz ma przy sobie również samoprzylepne, czerwone serduszka.

Zapłać kartą

Dodatkowo 350 wolontariuszy w 116 miastach będzie wyposażonych w terminale płatnicze. Będą oni nosić specjalną koszulkę „Zbliż się do orkiestry”.

– W trosce o bezpieczeństwo transakcji każdy terminal będzie oznaczony naklejką z hologramem WOŚP. Swoje datki można wpłacać zarówno tradycyjnie, zbliżeniowo, jak również poprzez blik – wyjaśniają przedstawiciele fundacji.

Wolontariusze WOŚP - fot. Łukasz Widziszowski
Wolontariusze WOŚP – fot. Łukasz Widziszowski

Darczyńcy będą mogli w szybki i bezpieczny sposób przekazać pieniądze na konto fundacji, zbliżając do czytnika kartę płatniczą lub smartfon. Tak, jak jest to w przypadku transakcji w sklepie, jeśli przekazywana kwota przekroczy 50 złotych, transakcję trzeba potwierdzić kodem PIN. Wpłaty na rzecz WOŚP będzie można dokonać także w 300 placówkach mBanku.

Wolontariusze WOŚP - fot. Łukasz Widziszowski
Wolontariusze WOŚP – fot. Łukasz Widziszowski

WOŚP w telewizji

O niedzielnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie głośno już od samego rana. Finał WOŚP będzie bowiem transmitowany aż na trzech antenach – TVN, TTV oraz przez cały dzień na TVN24.

W dziewięciu miastach Polski – Sosnowcu, Poznaniu, Zielonej Górze, Łodzi, Rzeszowie, Gdańsku, Krakowie, Świebodzicach i Olsztynie – specjalni wysłannicy oraz reporterzy TVN będą na bieżąco informować o przebiegu akcji koordynowanej przez lokalne sztaby. Najświeższe informacje będą przekazywać m.in. Maciej Wójcik, Mateusz Hładki, Katarzyna Jaroszyńska, Marcin Sawicki, Katarzyna Olubińska, Kinga Burzyńska, Bartosz Jędrzejak, Tomasz Kubat oraz Robert Stockinger.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Całe Zagłębie Dąbrowskie gra z WOŚP!

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Owsiak łamie prawo – ukrywa księgi rachunkowe mimo, że sądy kazały mu je ujawnić i kazał siłą usunąć dziennikarza Michała Rachonia pytającego o finanse z konferencji prasowej WOŚP – niebywały skandal. Gdyby media takie jak TVN i zwykli ludzie o to pytali, to znacznie więcej trafiłoby do dzieci, bo Owsiak musiałby się pilnować. A i on i WOŚP przegrali wiele procesów i główne media o tym milczą (tu o tym: niezalezna.pl/ (…) sp-ma-dziwny-problem ). Dzięki naciskowi mediów i obywateli Owsiak mniej wydawałby na Przystanek Woodstock, swoją rodzinę czy obsługę WOŚP-u i więcej pieniędzy byłoby przeznaczonych na sprzęt dla chorych dzieci i osób starszych. Niesprawiedliwe są (a nawet ocierające się o szantaż) komentarze zwolenników WOŚP pod adresem krytyków – krytykujesz, a gdy ktoś bliski ci zachoruje, to ten sprzęt uratuje mu życie. Tymczasem to nie wina krytyków WOŚP, że Owsiak kupił jakiś sprzęt i Państwo już go nie kupowało, bo bez sensu było kupować drugi taki sam czy podobny. Oczywiście na pewno zdarzyłoby się, że jakiegoś sprzętu Państwo by nie kupiło, ale nigdy nie mamy pewności czy akurat tego z którego korzystają nasi bliscy. Trudno sobie wyobrazić, że urzędnicy nawet za rządów SLD, PO czy PSL widząc, że nie ma naprawdę potrzebnego do ratowania życia sprzętu nie kupują go (a roczny budżet NFZ to około 60 miliardów złotych zaś kwota zebrana przez WOŚP jest około tysiąc razy mniejsza). Świetny tekst: Warto to wiedzieć o firmach Owsiaka, jego luksusach i samej WOŚP: Wpisz w w wyszukiwarkę: „Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę””. Bardzo ważne: Owsiak i jego ludzie popierają mordowanie nienarodzonych dzieci! Gdybym ja robił to co on i popierał mordowanie dzieci (niezależnie czy urodzonych czy nie) i ludzie by o tym wiedzieli, to czy miałbym większe wsparcie mojej akcji? Chyba nie, dlatego myślę, że większość ludzi tego o Owsiaku nie wie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here