14 stycznia już po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Czeladzi przygotowano moc atrakcji.

Czeladź już po raz kolejny będzie aktywnie uczestniczyć w 26. finale WOŚP. O godz. 10.30 odbędzie się III czeladzki bieg „Policz się z cukrzycą” na dystansie 5 km. O godz. 14.00 na rynku ruszy orkiestrowa scena, na której czekać będzie wiele niespodzianek. Zagrają m.in. Püdelsi, Róże Europy oraz zagłębiowska formacja Ziggie Piggie, której żywiołem są rytmy reggae i ska. Nie zabraknie też czeladzkich zespołów dziecięcych i młodzieżowych.

O godz. 20.00 rozbłyśnie symboliczne „światełko do nieba” o zabrzmi słynny hymn WOŚP. – WOŚP to wspaniała inicjatywa, która doceniana jest na całym świecie i wytwarza w ludziach bardzo pozytywne emocje. Jestem przekonany, że czeladzianie znów okażą hojność i jak co roku zameldujemy Jurkowi Owsiakowi o nowym rekordzie naszego miasta pod względem zebranych środków na sprzęt medyczny dla dzieciaków i ludzi starszych – zapewnia burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Przypomnijmy, że w tym roku celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2018 roku jest pozyskanie środków na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wraz z Urzędem Marszałkowskim orkiestra będzie też wspierać i promować działania województwa śląskiego na rzecz seniorów.

CZYTAJ TAKŻE: WOŚP 2018 w Sosnowcu. Będzie się działo!

Czy w tym roku wesprzesz finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Owsiak łamie prawo – ukrywa księgi rachunkowe mimo, że sądy kazały mu je ujawnić i kazał siłą usunąć dziennikarza Michała Rachonia pytającego o finanse z konferencji prasowej WOŚP – niebywały skandal. Gdyby media takie jak TVN i zwykli ludzie o to pytali, to znacznie więcej trafiłoby do dzieci, bo Owsiak musiałby się pilnować. A i on i WOŚP przegrali wiele procesów i główne media o tym milczą (tu o tym: niezalezna.pl/ (…) sp-ma-dziwny-problem ). Dzięki naciskowi mediów i obywateli Owsiak mniej wydawałby na Przystanek Woodstock, swoją rodzinę czy obsługę WOŚP-u i więcej pieniędzy byłoby przeznaczonych na sprzęt dla chorych dzieci i osób starszych. Niesprawiedliwe są (a nawet ocierające się o szantaż) komentarze zwolenników WOŚP pod adresem krytyków – krytykujesz, a gdy ktoś bliski ci zachoruje, to ten sprzęt uratuje mu życie. Tymczasem to nie wina krytyków WOŚP, że Owsiak kupił jakiś sprzęt i Państwo już go nie kupowało, bo bez sensu było kupować drugi taki sam czy podobny. Oczywiście na pewno zdarzyłoby się, że jakiegoś sprzętu Państwo by nie kupiło, ale nigdy nie mamy pewności czy akurat tego z którego korzystają nasi bliscy. Trudno sobie wyobrazić, że urzędnicy nawet za rządów SLD, PO czy PSL widząc, że nie ma naprawdę potrzebnego do ratowania życia sprzętu nie kupują go (a roczny budżet NFZ to około 60 miliardów złotych zaś kwota zebrana przez WOŚP jest około tysiąc razy mniejsza). Świetny tekst: Warto to wiedzieć o firmach Owsiaka, jego luksusach i samej WOŚP: Wpisz w w wyszukiwarkę: „Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę””. Bardzo ważne: Owsiak i jego ludzie popierają mordowanie nienarodzonych dzieci! Gdybym ja robił to co on i popierał mordowanie dzieci (niezależnie czy urodzonych czy nie) i ludzie by o tym wiedzieli, to czy miałbym większe wsparcie mojej akcji? Chyba nie, dlatego myślę, że większość ludzi tego o Owsiaku nie wie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here