Uznawany za jednego z najbardziej obiecujących pisarzy kryminalnych młodszego pokolenia odwiedzi Zagłębie Dąbrowskiego. Wojciech Chmielarz spotka się ze swoimi czytelnikami w Czeladzi.

Wojciech Chmielarz znany jest czytelnikom, zwłaszcza z cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce w ramach, którego ukazało się dotychczas pięć powieści („Podpalacz”, „Farma lalek”, „Przejęcie”, „Osiedle marzeń”i „Cienie”). Ostatnia z nich, „Cienie” wydana została w ubiegłym roku.

– Nie znam drugiego polskiego autora, który równie wnikliwie rysuje psychikę policyjnych bohaterów. Cienie są najlepszą powieścią kryminalną ostatnich lat. Mistrzowska intryga, trzymająca w napięciu do samego końca i… koniec, którego nikt nie przewidzi. Chmielarz przeszedł samego siebie! – pisze Leszek Koźmiński.

Mieszkający w Warszawie autor ma także na swoim koncie tzw. cykl gliwicki („Wampir” i „Zombie”). Ostatnia jego powieść sensacyjna to „Żmijowisko”. Prawa do ekranizacji powieści zostały zakupione przez stację Canal+. – „Żmijowisko” to opowieść o tragedii, która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla naszych dzieci i jak wiele nas to kosztuje – mówi sam autor.

Przez wielu nazywany polskim Jo Nesbo autor w 2015 roku otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru. Warto też dodać, że był do niej nominowany aż pięciokrotnie.

Wojciech Chmielarz jest również dziennikarzem. Publikował m.in. w Pulsie Biznesu, Pressie, Nowe Fantastyce, Pocisku i Polityce. Był redaktorem naczelnym serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego.

Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem odbędzie się 4 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi. Początek o godz. 17.30. Wstęp wolny.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here