47,5 km – taki dystans przepłynął w ubiegłym roku najlepszy uczestnik czwartej edycji Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego Otyliada – największej masowej imprezy pływackiej w Polsce. W nocy z 10 na 11 marca po raz kolejny, wszyscy miłośnicy pływania zmierzą się z czasem i zmęczeniem, także w Dąbrowie Górniczej.

Pierwszą Otyliadę zorganizowano w Myszkowie w 2014 roku. Wówczas impreza miała charakter lokalny. Dziś to ogólnopolskie „święto pływania”, w którym co roku uczestniczy niemal 50 pływalni z całego kraju. Dla jednych Otyliada jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich.

Celem imprezy jest zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej, a tym samym do zainwestowania we własne zdrowie. Dlaczego wymyślono akurat pływanie? – Bo, to najtańsza do uprawiania dyscyplina sportowa (nie potrzeba sprzętu, extra ubrania) a mająca jednocześnie ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka – mówią organizatorzy.

Rekordowa Dąbrowa Górnicza

Ubiegły rok zdecydowanie należał do Dąbrowy Górniczej. To właśnie w tamtejszym aquaparku Nemo – Świat Rozrywki padł rekord czwartej edycji Otyliady. Ustanowił go Łukasz Furman, który przepłynął niemal 48 kilometrów.

– Pan Łukasz był absolutnym bohaterem ubiegłorocznej edycji. Rozpoczął pływanie o 18:00, po czym o 5:00, na godzinę przed końcem maratonu wyszedł z wody i stwierdził, że jego rekord jest niezagrożony. Kto wie, być może i w tym roku rekord Otyliady padnie również w Nemo – mówi Marek Jaromin, rzecznik prasowy Nemo – Świat Rozrywki.

Pływają dzieci, rodzice i dziadkowie

Otyliada to impreza łącząca pokolenia. W całonocnym pływaniu startują dzieci, ich rodzice, dziadkowie i całe rodziny. – W ubiegłym roku najmłodszy nocny pływacki maratończyk w Nemo miał 6 lat, zaś najstarszy prawie 60. To jednak nie wszystko, Otyliada w Nemo to przede wszystkim fantastyczny doping. Na trybunach naszego basenu sportowego zasiada mnóstwo kibiców. Pojawiają się transparenty, głośne okrzyki i śpiewy, a nawet wuwuzele – dodaje Marek Jaromin.

Dąbrowski aquapark gotowy na „święto pływania”

W dąbrowskim aquaparku wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Tory basenu są przygotowane, a lista startowa zamknięta z maksymalną liczbą uczestników – Jako Nemo

Świat Rozrywki z ogromną radością uczestniczymy w Otyliadzie. Gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Otyliadzie, jednocześnie informujemy, że w sobotę 10 marca ze względu na imprezę, basen sportowy w Nemo będzie czynny do godziny 17:30 – mówi rzecznik Nemo – Świat Rozrywki.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here