Woda na kartę? To nie żart! Mieszkańcy często nie płacili za wodę, dlatego teraz będą robić przedpłaty na karty. Gdzie? W Jaworznie.

Pod koniec lutego w bloku socjalnym przy ul. Północnej w Jaworznie ruszył elektryczny system przedpłaty na ciepłą i zimną wodę. Co to tak naprawdę oznacza? W skrócie – woda będzie na kartę.

Budowa systemu popularnie nazywanego wodą na kartę rozpoczęła się w budynku socjalnym przy ulicy Północnej w ubiegłym roku. Przy okazji montażu czytników kart, przy pomocy których lokatorzy będą mogli korzystać z umywalek i natrysków, wykonany został remont wspólnych łazienek.

Ma być oszczędniej

Instalacja systemu m.in. zapobiegnie niekontrolowanemu wylewaniu wody do kanalizacji oraz poprawi ściągalność opłat za wodę.

– Tylko w jednym roku w budynku przy ulicy Północnej niedopłaty za ciepłą i zimną wodę wyniosły ponad 80 tys. złotych. W przeliczeniu na metry sześcienne to blisko 6 tys. kubików wody rocznie, za którą nie płacą osoby, które z niej faktycznie korzystają. Teraz to się zmieni, nie będzie możliwości puszczenia wody bez wcześniejszego przyłożenia karty, a co za tym idzie uiszczenia opłaty – wyjaśnia Tomasz Jewuła, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie.

Woda poleci, jak zapłacisz

Każdy najemca będzie musiał zapłacić z góry za określoną ilość wody. Dopiero wtedy dostanie kod, dzięki któremu z kranu popłynie woda. Gdy limit zostanie przekroczony – woda zostanie odcięta. Aby móc skorzystać ze wspólnej łazienki, konieczne będzie użycie karty.

Mieszkańcy pozytywnie podchodzą do działań Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. – To bardzo dobre rozwiązanie. Nie będzie niepotrzebnego zużycia wody i każdy będzie używał tyle, za ile sobie zapłaci – uważa pan Zbigniew, jeden z mieszkańców Jaworzna.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here