Mundurowi ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej włamali się do samochodu. Zatrzymani mieszkańcy Sosnowca mieli przy sobie skradzione przedmioty.

Do zdarzenia doszło 29 listopada około godz. 3.00. Policjanci zwrócili uwagę na dwóch młodych mężczyzn, których zachowanie było bardzo podejrzane. Obaj unikali oświetlonych miejsc i nerwowo rozglądali się na boki.

Okazało się, że podejrzenia mundurowych były słuszne. – Podczas legitymowania wyszło na jaw, że mężczyźni mają przy sobie dwa rejestratory jazdy, skradzione chwilę wcześniej z zaparkowanego na jednej z ulic w centrum miasta fiata – wyjaśnia podinsp. Mariusz Łabędzki z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Jak się okazało, to nie było jedynie włamanie na ich koncie. W toku dalszych czynności policjanci ujawnili, że zatrzymani odpowiadają jeszcze za trzy inne włamania.

Jak podkreślają śledczy, sprawa jest rozwojowa. Możliwe, że sprawcy usłyszą kolejne zarzuty. – Jeden z zatrzymanych mężczyzn jest niepełnoletni i o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Drugiemu, 19-letniemu mieszkańcowi Sosnowca, grozi do 10 lat więzienia. Został on też objęty dozorem policyjnym – dodaje Mariusz Łabędzki.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here